Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-02| GNSS

Korekty RTX również dla Galileo

Od 1 czerwca globalne korekty RTX oferowane przez firmę Trimble dostępne są również dla sygnałów europejskiego systemu Galileo. Dla ich użytkowników oznacza to wiele korzyści.


Korekty RTX również dla Galileo

RTX do system oferujący użytkownikom na całym świecie korekty dla sygnałów GNSS w technologii PPP (Precise Point Positioning). W zależności od usługi oferują one dokładność pomiaru w czasie rzeczywistym od 1 m do nawet 4 cm. Korekty transmitowane są przez satelity telekomunikacyjne na kanale L lub przez internet. Ponadto w ramach RTX dostępna jest również usługa postprocessingu.

Dotychczas poprawki RTX generowane były dla czterech systemów: GPS, GLONASS, BeiDou oraz japońskiego regionalnego QZSS. Rozbudowanie systemu o obsługę Galileo daje użytkownikom następujące korzyści:
• większą liczbę satelitów wykorzystywanych w precyzyjnym pomiarze, co zwiększa dokładność i wiarygodność wyznaczanej pozycji,
• poprawę integralności wyznaczanych współrzędnych dzięki wykorzystaniu obserwacji z dodatkowych satelitów,
• lepszą jakość pomiaru w „miejskich kanionach”,
• minimalizację efektu wielodrożności oraz skutków zakłócania sygnałów.

– Trimble nieustannie inwestuje w swoją technologię korekt i dzięki temu pozostaje światowym liderem w tym zakresie – mówi Mark Richter, dyrektor marketingu w dziale sieci i usług Trimble’a. – Naszym priorytetem jest wdrażanie najnowszych technologii GNSS, by zapewniać naszym klientom na całym świecie systematyczny wzrost produktywności – dodaje.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na początek kwietnia 2017] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS