Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-26| Geodezja, Prawo

Kub już od nowego roku?

Pierwsze przepisy Kodeksu urbanistyczno-budowalnego (Kub) mają zacząć obowiązywać 1 stycznia 2018 roku – poinformował Polską Agencję Prasową wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.


Kub już od nowego roku?

Przypomnijmy, że Kub jest jednym z flagowych projektów zarówno MIB, jak i całego rządu Beaty Szydło. Ma to być ustawa, która w kompleksowy sposób ureguluje cały proces inwestycyjno-budowlany. Akt ten wprowadzi również wiele zmian w przepisach geodezyjnych – szerszej pisaliśmy o tym TU. Jej pierwszy projekt resort opublikował w październiku ubiegłego roku, a jego konsultacje społeczne zakończyły się w połowie grudnia.

W rozmowie z PAP Tomasz Żuchowski zapowiada, że kodeks znajdzie się na „dalszej ścieżce legislacyjnej” w drugiej połowie tego roku, a Rada Ministrów ma się nim zająć jesienią. Zapowiedź ta oznacza kolejne opóźnienie w pracach nad ustawą, bo jeszcze w kwietniu MIB zapewniał, że do końca września kodeks trafi do Sejmu.

Kub ma wchodzić w życie etapami. Z wypowiedzi Tomasza Żuchowskiego dla PAP wynika, że pierwszy etap, który będzie regulować „kwestie dotyczące zwykłych obywateli, uproszczeń i ułatwień w inwestowaniu”, ma obowiązywać już od nowego roku.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS