Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-22| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Trzech chętnych na lotnicze skanowanie

Poznaliśmy oferty złożone w przetargu na wykonanie lotniczego skanowania laserowego wybranych aglomeracji w standardzie 2. Przypomnijmy, że jest to czwarta próba rozstrzygnięcia tego przetargu.


Trzech chętnych na lotnicze skanowanie <br />
fot. GUGiK/YouTube
fot. GUGiK/YouTube

Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie w technologii lotniczego skaningu laserowego danych wysokościowych (chmury punktów o gęstości 12 pkt/m kw.) oraz opracowanie na ich podstawie numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu dla:
• część nr 6 – 770 arkuszy w skali 1:5000 dla powierzchni około 3716 km kw.;
• część nr 7 – 704 arkuszy w skali 1:5000 dla powierzchni około 3587 km kw.

Oferty w postępowaniu złożyli:
część nr 6:
• OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin – 2,298 mln zł,
• Tukaj Mapping Central Europe Kraków – 2,411 mln zł;
część nr 7:
• MGGP Aero – 2,189 mln zł.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 2,697 mln zł (część 6) oraz 2,434 mln zł (część 7), tak więc wszystkie oferty mieszczą się w budżecie GUGiK.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na te prace ogłoszono jeszcze pod koniec 2015 r. Z powodu zbyt drogich ofert udało się rozstrzygnąć 4 z 7 części. Przetarg na unieważnione trzy części rozpisano ponownie kilka tygodni później. Znów jednak część ofert okazała się droższa od budżetu zamawiającego, stąd za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć tylko jedną część. Trzecią próbę udzielenia zamówienia dla dwóch pozostałych części podjęto na początku listopada ubiegłego roku. I tym razem obie oferty okazały się dla GUGiK-u za drogie i na początku lutego br. przetarg unieważniono.


Zasięg skanowania dla części 6 i 7

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS