Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-15| Edukacja, Imprezy

GeoPiknik 2017 już za nami!

Jak co roku na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego Politechniki Warszawskiej w Józefosławiu 6 maja odbyła się kolejna edycja GeoPikniku – najlepszej geodezyjnej imprezy roku. Studenci, pracownicy wydziału oraz mieszkańcy tej podwarszawskiej miejscowości wspólnie spędzili słoneczny majowy dzień.


GeoPiknik 2017 już za nami!

Impreza została zorganizowana z inicjatywy Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Studentów WGiK PW „Geoida" oraz Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.

Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonała dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW prof. Alina Maciejewska. Poprzedziły je eliminacje w piłce nożnej między drużynami utworzonymi przez studentów, zwycięska w finale zmierzyła się z drużyną pracowników wydziału. Dla młodszych uczestników przygotowano m.in. dmuchaną zjeżdżalnię, kule wipeout oraz eurobungee. Ponadto każdy głodomor mógł napełnić swój brzuszek kiełbaskami oraz karkówką prosto z grilla.

Organizatorzy zadbali także o nutkę rywalizacji poza turniejem piłki nożnej. Odbyła się gra terenowa zorganizowana przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej oraz Geolimpiada poprowadzona przez Stowarzyszenie Studentów WGiK PW „Geoida”. Na zawodników czekały takie konkurencje, jak: niwelacja piwa, rzut tyczką, uwolnić owce, slalom z łatą czy taczka dziwaczka. Odbył się również konkurs „gikowiec z powołania”, w którym należało wykazać się znajomością wydziału Geodezji i Kartografii oraz zawody, które co roku budzą we wszystkich najwięcej emocji – konkurs centrowania. Każdy z uczestników miał za zadanie w ciągu 90 sekund w jak najlepszy sposób spoziomować oraz scentrować statyw, do którego przymocowana była spodarka z pionem optycznym.


Była także możliwość spróbowania swoich sił w energetyzującej zumbie. W godzinach wieczornych odbył się długo wyczekiwany mecz piłki nożnej między pracownikami wydziału a studentami. Mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla studentów. Obie drużyny dały z siebie wszystko i pokazały się z najlepszej strony. Zwieńczeniem GeoPikniku była wspólna zabawa taneczna pod gołym niebem przy muzyce nakręcanej przez DJ Wonckiego. Imprezę uwiecznił Klub Filmowo-Fotograficzny FOCUS oraz portal studencki Polibuda.info.

Oprócz tego wszystkiego nie zabrakło przedstawicieli firm GTT, akgeo.pl oraz Satlab, którzy wspólnie przygotowali stoisko, na którym można było przyjrzeć się rozmaitym instrumentom geodezyjnym oraz ufundowali nagrody dla uczestników konkursów, takie jak łaty niwelacyjne czy kontroler geodezyjny Magellan eXplorist Pro 10.

Dziękujemy wszystkim za obecność na GeoPikniku 2017. Wielkie podziękowania kierujemy do naszych sponsorów oraz patronów, bez których nie udałoby się nam zapewnić wszystkich atrakcji. Do zobaczenia już za rok!

Kamila Misiak, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW GEOIDA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS