Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-12| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Panasonic prezentuje tablet z RTK

Dzięki współpracy ze szwajcarską firma u-blox Panasonic rozbudował swoją rodzinę pancernych tabletów Toughpad o modele z wbudowanym odbiornikiem GNSS-RTK.


Panasonic prezentuje tablet z RTK

Jest to jedno z pierwszych urządzeń wyposażonych w czip odbiorczy NEO-M8. U-blox zaprezentował go po raz pierwszy na początku zeszłego roku, promując jako najmniejszy (12,2 x 16,0 x 2,4 mm) taki podzespół na świecie. Czip odbiera sygnały GPS i GLONASS, a dzięki temu, że może korzystać również z korekt RTK w formacie RTCM, pozwala osiągnąć centymetrową dokładność pomiaru. Należy jednak nadmienić, że jest to odbiornik jednoczęstotliwościowy (L1), ma więc gorsze osiągi niż sprzęt śledzący dwie częstotliwości (L1+ L2).

Pierwsze testy nowego Toughpada przeprowadzono w zimowych warunkach na wyspie Hokkaido w Japonii. Wykazały one, że przy dobrej widoczności satelitów oraz podłączeniu zewnętrznej anteny zestaw faktycznie zapewniał współrzędne o centymetrowej dokładności.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na początek kwietnia 2017] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS