Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Geoida zaprasza na wirtualny spacer po najmłodszym budynku PW

Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW „Geoida” zakończyło realizację projektu pn. „Wirtualna wycieczka po Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej”. Efekty ich pracy możemy zobaczyć TUTAJ.


Geoida zaprasza na wirtualny spacer po najmłodszym budynku PW

CZIiTT jest najnowszym budynkiem Politechniki Warszawskiej. Jego zadaniem jest wspieranie działalności naukowej oraz badawczo-rozwojowej. Głównym celem projektu było wykonanie wirtualnej wycieczki po całym budynku CZIiTT, tak aby umożliwić wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z jego zasobami i przestrzenią. Realizacja rozpoczęła się od części szkoleniowej, w trakcie której na podstawie samodzielnie opracowywanych materiałów uczestnicy grupy roboczej poszerzali swoją wiedzę z zakresu fotografii cyfrowej, obróbki zdjęć oraz z obsługi oprogramowania niezbędnego do wykonania wycieczki: Autopano i Panatour.

W sierpniu 2016 r. przeprowadzony został główny etap projektu, czyli wykonanie odpowiednich fotografii (zarówno naziemnych, jak i z drona), które posłużyły do wygenerowania panoram sferycznych dla każdego pomieszczenia, a także przestrzeni dachu budynku. Wszystkie utworzone panoramy połączone zostały w wirtualny spacer. Ważną częścią prac było również zaprojektowanie wizualnej strony projektu i jego graficznej formy, a także zadbanie o funkcjonalność i intuicyjność powstałej wycieczki, poprzez umieszczenie planów poszczególnych pięter oraz innych interaktywnych elementów.

Koordynatorem projektu była Karolina Kamińska. Ponadto w jego realizację zaangażowani byli: Karolina Borkowska, Alicja Konkol, Zuzanna Nowotnik, Klaudia Pucek, Adam Wasilewski, Joanna Wnuk, Agata Woińska, Marcelina Ziarno.


Na dachu gmachu CZiITT PW

Źródło: Stowarzyszenie Studentów "Geoida"


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS