Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Prawo, Instytucje, Imprezy

Prezentacje z konferencji o IIP w samorządach w internecie

Na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego udostępniono prezentacje z niedawnego seminarium pod hasłem „Organizacja i struktura Infrastruktury Informacji Przestrzennej w samorządach terytorialnych”.


Prezentacje z konferencji o IIP w samorządach w internecie

Spotkanie odbyło się w dniach 19-20 kwietnia w Warszawie, a jego organizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich oraz Unia Metropolii Polskich.

Wśród prelegentów obok naukowców m.in. z Centrum Badań Kosmicznych, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Uniwersytetu Warszawskiego znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Na spotkaniu omówiono m.in. zagadnienia związane z wykorzystaniem danych satelitarnych na potrzeby samorządów terytorialnych, prawne aspekty funkcjonowania infrastruktury informacji przestrzennej czy współczesne możliwości zarządzania zbiorami danych.

Relacja z seminarium

Źródło: UMWM, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS