Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-05| Geodezja, GIS, Przetargi, Instytucje

Zielona Góra zamawia GIS

Urząd Miasta Zielona Góra chce wdrożyć system informacji geograficznej oferujący e-usługi o wysokim poziomie dojrzałości (w tym obsługę geodetów) – właśnie ogłoszono przetarg na jego zbudowanie.


Zielona Góra zamawia GIS <br />
Schemat GIS-u obecnie funkcjonującego w Zielonej Górze
Schemat GIS-u obecnie funkcjonującego w Zielonej Górze

Jak napisano w dokumentacji zamówienia, od 2012 roku w zielonogórskim ratuszu zrealizowano już dwa GIS-owe projekty, a ich rezultatem jest m.in. miejski geoportal oraz różne e-usługi dla mieszkańców. Coraz częściej pojawiają się jednak opinie, że usługi te mają niski poziom dojrzałości – ten stan rzeczy ma zmienić ogłoszony właśnie przetarg. Obejmuje on dostawę sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, migrację z obecnego systemu GIS na nową platformę, dostarczenie dokumentacji systemu oraz przeprowadzenie szkoleń.

Na długiej liście zamawianych produktów są m.in.: moduł umożliwiający prowadzenie geodezyjnej mapy ewidencyjnej i zasadniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami, oprogramowanie do obsługi danych planistycznych, ewidencji zabytków i internetowej obsługi geodetów uprawnionych (w tym pobierania danych niezbędnych do wykonania pracy oraz przekazywania jej wyników), a także mobilna aplikacja, która umożliwi mieszkańcom zgłaszanie nieprawidłowości dostrzeżonych w mieście.

Prace mają zostać zrealizowane do końca czerwca przyszłego roku, choć za zadeklarowanie krótszego terminu przewidziano dodatkowe punkty w ocenie wykonawcy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 130 tys. zł można składać do 14 czerwca.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS