Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-05| GIS, Instytucje, Imprezy

Normalizacja dla Smart Cities

20 maja obchodzony jest Dzień Normalizacji Polskiej. Z tej okazji dzień wcześniej (19 maja) Polski Komitet Normalizacyjny organizuje bezpłatną ogólnopolską konferencję – w tym roku tematem przewodnim będzie „Normalizacja dla Smart Cities". W trakcie spotkania zostaną omówione różne aspekty jak normy mogą wspomóc inteligentny rozwój miast i obszarów metropolitalnych.


Normalizacja dla Smart Cities

Miasta już teraz stanowią główne centra europejskiej gospodarki i innowacji, jednocześnie są kluczowym źródłem zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Szacuje się, że do 2050 r. liczba mieszkańców miast wzrośnie dwukrotnie. Wszystkie więc muszą stawić czoła kwestiom związanym ze zwiększeniem wydajności energetycznej, infrastrukturą, transportem i komunikacją. W osiąganiu tych celów niezbędne są polskie normy.

W trakcie konferencji będą przedstawione m.in.:

  • Wybrane aspekty tworzenia inteligentnego miasta oraz wyzwania dla jego rozwoju.
  • Przykłady wdrożeń inteligentnych rozwiązań w polskich miastach.
  • Działania wspierające zintegrowane planowanie rozwoju miasta z wykorzystaniem nowych technologii i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  • Rola miejskiego systemu informacji przestrzennej (GIS) w zarządzaniu miastem inteligentnym.

Konferencja wpisuje się także w cele Krajowej Polityki Miejskiej 2023, czyli wzmocnienia zdolności miast i obszarów zurbanizowanych do kreowania zrównoważonego rozwoju i tworzenia miejsc pracy oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

Spotkanie adresowane jest do samorządowców, przedstawicieli kadry zarządzającej polskiego biznesu, administracji państwowej, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, osób prowadzącym działalność gospodarczą, reprezentantów środowiska naukowego oraz federacji i stowarzyszeń branżowym.

Szczegóły

Źródło: PKN


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS