Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-28| Geodezja

Co sądzisz o wnioskach z Kongresu Geodetów Polskich?

Niedawno poznaliśmy postulaty Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych będące efektem dyskusji zorganizowanej podczas Kongresu Geodetów Polskich (Piotrków Trybunalski, 23-25 marca). W naszej ankiecie na Geoforum.pl pytamy czytelników, które z tych propozycji są zdaniem branży geodezyjnej warte realizacji.


Co sądzisz o wnioskach z Kongresu Geodetów Polskich?

W zdecydowanej większości postulaty odnoszą się do zmian w prawie. W ocenie LSG te najpilniejsze i jednocześnie najmniej złożone należy wprowadzić poprzez doraźne nowelizacje przepisów. Dotyczą one w szczególności ograniczenia weryfikacji prac geodezyjnych, a poza tym likwidacji licencji czy przywrócenia ryczałtów za materiały z PZGiK.

Wśród postulatów są też propozycje fundamentalnych zmian w prawie, np. powołania samorządu zawodowego, wpisania geodety uprawnionego jako uczestnika procesu inwestycyjno-budowalnego czy likwidacji weryfikacji prac i uwierzytelniania dokumentacji geodezyjnej.

W uruchomionej właśnie ankiecie można zagłosować za lub przeciw każdemu z 14 postulatów. Opcjonalnie można też zostawić krótki komentarz do propozycji LSG. Głosowanie trwa do 4 maja do północy. Wyniki podamy dzień później na Geoforum.pl, a także zaprezentujemy je w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA.

Przejdź do ankiety

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    


zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS