Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-28| Mapy, Firma

Prokuratura prześwietli Wojskowe Zakłady Kartograficzne

Jak informuje portal DoRzeczy.pl, nowe kierownictwo Wojskowych Zakładów Kartograficznych (WZKart) zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez swoich poprzedników. Zarzuca im się przede wszystkim daleko idącą niegospodarność.


Prokuratura prześwietli Wojskowe Zakłady Kartograficzne <br />
Siedziba WZKart (fot. Google Street View)
Siedziba WZKart (fot. Google Street View)

Decyzją nowego kierownictwa WZKart, urzędującego od grudnia ubiegłego roku, zlecono wykonanie audytu w firmie, a ten – jak twierdzi obecny prezes Michał Kolankowski – okazał się druzgocący. Na długiej liście zarzutów jest m.in.: prowadzenie nierentownej działalności kartograficznej. Zakłady miały bowiem wydawać nieaktualne mapy bez badania potrzeb rynku, co kończyło się tym, że zalegały one w magazynach. Poprzedniemu kierownictwu zarzuca się także przerost zatrudnienia, nieuzasadnione ekonomicznie utrzymywanie siedziby w centrum Warszawy czy zakup towarów po cenach wyższych niż rynkowe. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, to wg audytu przepłacone kwoty miały iść w miliony złotych.

W wypowiedzi dla „Do Rzeczy” Michał Kolankowski podkreśla, że dzięki podjętym działaniom naprawczym w WZKart udało się już zwiększyć zysk o 300%, zmodernizować park maszynowy oraz przygotować ofertę nowych usług.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS