Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-26| Mapy, Software

Aplikacja nawigacyjna pomoże obniżyć cenę OC

Gdy kierowcy narzekają na wysokie ceny ubezpieczeń OC, jeden z ubezpieczycieli oferuje zwrot składki w przypadku bezpiecznej jazdy. Styl kierowania oceniany jest w tym przypadku za pomocą aplikacji nawigacyjnej.


Aplikacja nawigacyjna pomoże obniżyć cenę OC

Rozwiązanie to wdrażane jest wspólnie przez firmy Link4 oraz NaviExpert – jak podkreślają, to pierwsza tego typu oferta w kraju. Na jakiej zasadzie to działa? Wszyscy, którzy wykupią w Link4 ubezpieczenie komunikacyjne OC lub pakiet OC+AC, otrzymają gratis nawigację NaviExpert z modułem „Link4 Kasa Wraca. Aplikacja bazująca na rozwiązaniach telematycznych pozwala ocenić styl jazdy kierowcy – zlicza m.in. przejechany dystans, a także „płynne” oraz „bezpieczne” kilometry, a następnie klasyfikuje kierowcę do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej.

Profile te powstały na podstawie badań, które Link4 prowadził w ciągu ostatnich 2 lat. W tym czasie zbadano blisko 20 tys. kierowców, którzy przejechali z włączoną aplikacją ponad 20 milionów kilometrów. Oceniając styl jazdy kierowcy, ubezpieczyciel bierze pod uwagę przede wszystkim przekroczenia prędkości (ich liczbę na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań (także ich siłę, czas trwania i częstotliwość) oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy.

Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę, wystarczy przejechać samochodem z włączoną nawigacją i modułem Link4 Kasa Wraca minimum 200 km w miesiącu (w tym czasie uruchamiając aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni, pokonując danego dnia minimum 10 kilometrów). Każdy spośród 11 miesięcy analizowanych przez ubezpieczyciela w ciągu roku jest rozliczany oddzielnie, a zwrot składki jest sumą miesięcznych premii. Jak podkreślają obie firmy, kierowcy preferujący bardziej dynamiczny styl jazdy nie będą karani wyższą składką – po prostu nie otrzymają premii, czyli zwrotu części wpłaconej składki.

Źródło: NaviExpert


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS