Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-26| Mapy, Software

Co nowego w Mapach Google?

Mobilna aplikacja Mapy Google została wzbogacona o dwie funkcje, które choć proste, mogą okazać się bardzo przydatne.


Co nowego w Mapach Google?

Pierwszą jest automatyczne tłumaczenie opinii o punktach użyteczności publicznej. Jako że za pomocą Map Google recenzje restauracji, sklepów czy punktów usługowych mogą wystawiać użytkownicy na całym świecie, piszą je w różnych językach. Są one więc dostępne tylko dla ograniczonego kręgu osób. Teraz się do zmieni, gdyż opinie będą automatycznie tłumaczone na domyślny język danego użytkownika. Oczywiście, oprócz tego będzie on miał wciąż możliwość przeczytania recenzji w oryginale.

Druga nowość w Mapach Google ma pomóc osobom, które często zapominają, gdzie zaparkowały samochód. Wystarczy, że przytrzymają palcem niebieską kropkę na mapie i nacisną przycisk „Zapisz jako miejsce parkowania”. Aplikacja umożliwia ponadto wprowadzenie dodatkowych informacji o lokalizacji naszego samochodu – np. numeru miejsca parkingowego czy godziny, kiedy upłynie opłata za parking.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS