Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-26| Geodezja, GIS

O roli PZGiK w IIP

W dniach 24-25 marca we Wrocławiu odbyło się seminarium szkoleniowe pn. „Państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny w infrastrukturze informacji przestrzennej”. Jego organizatorem był Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.


O roli PZGiK w IIP

Celem konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń w obliczu zachodzących już od kilku lat zmian w przepisach, które związane są z procesem udostępniania danych z PZGiK oraz budowy geodezyjnych rejestrów publicznych.

Podczas konferencji poruszane zostały następujące zagadnienia:
• nadzorowany proces budowy baz danych GESUT i BDOT500 – uwarunkowania prawne, standardy techniczne, aspekty organizacyjne budowy baz danych, proces walidacji danych i odbioru baz danych, implementacja wynikowych roboczych baz danych do baz powiatowych, rola inspektora nadzoru w procesie budowy baz danych;
• aktualizacja baz danych na poziomie powiatowym i wojewódzkim – problemy i korzyści wynikające z obecnych uwarunkowań prawnych, doświadczenia z dotychczasowej praktyki;
• procedura weryfikacji opracowań geodezyjnych lub kartograficznych – spostrzeżenia po 2 latach doświadczeń od wprowadzenia zmian w Prawie geodezyjnym i kartograficznym;
• wykorzystanie materiałów z PZGiK przez wykonawców prac geodezyjnych lub prac kartograficznych.

Zwieńczeniem konferencji było przyjęcie wniosków, które zostaną przekazane do Ministerstwa Infrastruktuty i Budownictwa. Dotyczą one proponowanych zmian – uproszczenia przepisów w procesach związanych z wykonywaniem prac geodezyjnych i udostępnianiem materiałów z PZGiK.

Dwudniowa konferencja zgromadziła ponad 100 uczestników z całej Polski: przedstawicieli administracji geodezyjnej szczebla wojewódzkiego i powiatowego (pracowników inspekcji geodezyjnej i kartograficznej, geodetów województw i powiatowych), czynnych zawodowo geodetów uczestniczących w procesach inwestycyjnych oraz przedsiębiorców z branży geoinformatycznej. W rozpoczęciu konferencji wzięli także udział: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Źródło: UMWD


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS