Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-26| Mapy

Więcej zdjęć widoku ulicy na mapach Panoramy Firm

Wyszukiwarka lokalna PanoramaFirm.pl znacząco zwiększyła zasięg narzędzia „Widok ulicy”.


Więcej zdjęć widoku ulicy na mapach Panoramy Firm

Nowe treści na mapach Panoramy Firm są efektem podjętej współpracy całej grupy Eniro z serwisem Mapillary. Kooperacja obejmuje wyszukiwarki lokalne należące do Eniro w: Polsce (PanoramaFirm.pl) oraz w Szwecji (Eniro.se), Danii (Krak.dk) i Norwegii (GuleSider.no). Mapillary to szwedzki start-up, pozwalający dodawać zdjęcia okolicy. Jest to projekt typu „crowdsourcing”, a więc współtworzony przez wielu użytkowników na całym świecie. Każda osoba, która zainstaluje aplikację i wykona zdjęcia posiadanym smartfonem albo kamerą 360, może je dodać do zasobów Mapillary.

– Wzbogacenie map w Panoramie Firm o zdjęcia z Mapillary pokazuje, że stale inwestujemy w rozwój naszych produktów internetowych i mobilnych. Do tej pory „Widok ulicy” był dostępny tylko dla Warszawy. Dzięki współpracy z nowym dostawcą znacząco rozszerzymy zasięg tej funkcji na inne miejscowości i trasy. Z pewnością nasi użytkownicy docenią nowe rozwiązanie, zwłaszcza teraz, gdy rozpoczyna się okres wiosennych i letnich wyjazdów związanych z tzw. długimi weekendami lub wakacjami – mówi Tomasz Wlazłowski, starszy specjalista GIS ds. rozwiązań mapowych w Eniro Polska.

Jak skorzystać z nowej funkcji?
• Dla użytkowników wchodzących na stronę mapa.pf.pl funkcja jest dostępna po kliknięciu ikony „Widok ulicy” w prawym dolnym rogu mapy.
• Dla osób szukających konkretnej lokalizacji – jeśli dla szukanego adresu nowy widok ulicy jest dostępny, wówczas pojawia się zdjęcie z logiem Mapillary wraz z aktualną pogodą oraz ze sliderem, dzięki któremu można zobaczyć więcej zdjęć. Zawsze na końcu tej galerii jest obrazek z linkiem do strony logowania celem dodania własnych zdjęć.

Źródło: Eniro Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS