Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-04-13| GNSS

Masz pomysł na wykorzystanie technik satelitarnych? Zgłoś się do konkursu Galileo Masters 2017

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. trwa Europejski Konkurs Nawigacji Satelitarnej (Galileo Masters, ESNC), czyli największy międzynarodowy konkurs na rzecz komercyjnego wykorzystania nawigacji satelitarnej. W tym roku pula wynosi ponad 1 milion euro, a zgłaszający projekt mają szansę na zdobycie nagród w ponad 20 kategoriach.


Masz pomysł na wykorzystanie technik satelitarnych? Zgłoś się do konkursu Galileo Masters 2017

Nawigacja satelitarna jest konieczna, jeśli chodzi o dokładne, niezawodne i ciągłe lokalizowanie. Ta technologia stanowi fundament wielu aktualnych trendów, w tym logistyki multimodalnej, internetu rzeczy (IoT), dronów czy inteligentnych miast.

Od 2004 roku Galileo Masters promuje przekształcanie przełomowych pomysłów biznesowych w gotowe do wejścia na rynek produkty i usługi. W ciągu ostatnich lat konkurs wyróżnił ponad 300 projektów, co stanowi zaledwie ułamek kilku tysięcy koncepcji przedłożonych przez pomysłodawców. Dzięki sieci centrów inkubacji przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA BIC) oraz nowopowstałemu akceleratorowi E-GNSS, ESNC (ang. European Satellite Navigation Competition) odgrywa znaczącą rolę w przekształcaniu projektów w poważne przedsięwzięcia rynkowe.

Europejska strategia kosmiczna

Nowa zasada europejskiej strategii kosmicznej głosi szersze wykorzystywanie przestrzeni kosmicznej dla europejskiej gospodarki i społeczności. Jednym z głównych celów jest sprzyjanie konkurencyjności europejskiego sektora kosmicznego na świecie poprzez pobudzanie rozwoju komercyjnych zastosowań kosmicznych, zwłaszcza dla startupów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz młodych przedsiębiorców. Ponadto, głównymi celami strategii jest realizacja europejskich planów kosmicznych i zaspokajanie potrzeb społeczeństw, szczególnie jeśli chodzi o dostęp do kosmicznych danych.

Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP podkreśla: „Inwestycje w technologie i aplikacje kosmiczne oraz wsparcie startupów i przedsiębiorców o innowacyjnych pomysłach zapewniają konkurencyjność Europy. Aby osiągnąć ten cel, Europejskie Konkursy Nawigacji Satelitarnej oraz Copernicus Masters wyznaczają trendy technologiczne i modele biznesowe oparte na systemach (Galileo i Copernicus) przez co stanowią sprawdzoną platformę wdrażania Strategii Kosmicznej UE”.

Akcelerator E-GNSS

Europejski Konkurs Nawigacji Satelitarnej (ESNC) w tym roku po raz pierwszy jest wyposażony w akcelerator E-GNSS. Nowy program jest wyjątkową okazją dla przedsiębiorców i firm do akceleracji biznesu na szerszą skalę i szybszego wprowadzania na rynek swoich produktów i usług. Akcelerator E-GNSS działać będzie przez trzy lata i będzie stanowił bezpośrednie wsparcie dla laureatów ESNC 2017, 2018 i 2019. Tym samym na uczestników konkursu czekać będą dodatkowe nagrody, usługi inkubacji warte 500 tys. euro.

Partnerzy ESNC

Międzynarodową edycję ESNC 2017 wspiera m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Agencja Europejskiego GNSS (GSA). Organizatorem polskiej edycji konkursu jest gdańska spółka Blue Dot Solutions a Partnerami są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Kosmiczna, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Black Pearls VC.

Zasady konkursu

Do Galileo Masters zgłosić można pomysł na aplikację, urządzenie, bądź technologię wykorzystującą nawigację satelitarną. Główny zwycięzca wyłoniony spośród laureatów poszczególnych regionów otrzyma 20 tysięcy euro. Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 30 czerwca 2017 r. za pomocą strony www.esnc.eu

– Do konkursu przesyłane są pomysły na wykorzystanie technologii GNSS w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy życia codziennego – mówi Maciej Mickiewicz z Blue Dot Solutions, koordynator polskiej edycji konkursu. - Może to być innowacyjna usługa, produkt lub pomysł na badania naukowe – dodaje. Zgłaszać się mogą indywidualni pomysłodawcy lub zespoły, organizacje, firmy czy instytucje. Wygrana w edycji regionalnej jest też przepustką do finału międzynarodowego, w którym nagroda główna to 20 tys. euro, a suma wszystkich nagród to ponad milion euro.

Wsparcie projektów transportowych

Uczestnicy konkursu Galileo Masters mogą równocześnie aplikować do 3-miesięcznego programu akceleracyjnego Space3ac, który wspiera projekty wykorzystujące techniki satelitarne. Akcelerator Space3ac to niezwykła okazja dla ludzi, którzy potrafią znajomość technologii przekuć w praktyczne rozwiązania.

W ramach akceleratora autorzy najciekawszych projektów staną przed szansą rozwinięcia ich do etapu wdrożeniowego w oparciu o wsparcie mentorskie, współpracę z dużymi firmami z branży i wreszcie - wsparcie finansowe wysokości nawet 200 000 zł dla jednego projektu. Na dofinansowanie w wysokości 200 000 zł liczyć może aż 20 projektów. Zgłoszenia do akceleratora przesyłać można przez stronę internetową www.space3.ac do końca kwietnia. Udział w akceleratorze jest bezpłatny.

Program akceleracyjny jest organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i finansowany w ramach Programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

Geoida od GOCE
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama