Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-07| Teledetekcja

Copernicus Masters rośnie w siłę

Właśnie ruszyła kolejna edycja europejskiego konkursu Copernicus Masters na najciekawszy pomysł wykorzystania satelitarnych danych obserwacyjnych. W tym roku pula nagród osiągnie rekordowy poziom 1,5 mln euro.


Copernicus Masters rośnie w siłę

Konkurs organizowany jest regularnie od 2011 r. przez Europejską Agencję Kosmiczną oraz niemieckie Centrum Aplikacyjne w Oberpfaffenhofen (AZO). Jak zwykle, zmagania podzielono na różne kategorie tematyczne. Dotyczą one rozwiązań np. dla: big data, zrównoważonego rozwoju, biznesu czy administracji.

Szczególną uwagę warto zwrócić na kategorię „Sentinel Small Satellite Challenge”. Można w niej zdobyć aż 1 mln euro na zaprojektowanie, budowę i wystrzelenie małego satelity, a do tego organizator dorzuca 10 tys. euro nagrody pieniężnej (co istotne, ten milion euro nie jest wliczany do wspomnianej na wstępie puli nagród). Celem tej kategorii jest stymulowanie rozwoju technologii mniejszych aparatów obserwacyjnych, które mogłyby uzupełniać konstelację Sentinel.

Propozycję konkursowych pomysłów można zgłaszać do 30 czerwca.

Strona konkursu

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS