Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-07| Geodezja, GIS, Software

Co nowego w AutoCAD 2018?

Pakiet oprogramowania projektowego AutoCAD firmy Autodesk dostępny jest już w wersji 2018. Producent skupił się w nim przede wszystkim na udoskonalaniu dostępnych już funkcji.


Co nowego w AutoCAD 2018?

Między innymi poprawiono obsługę formatu PDF. Dzięki narzędziom rozpoznawania tekstu SHX możliwe jest szybkie i efektywne konwertowanie geometrii do tekstu i obiektów typu Mtext oraz ich import do projektu użytkownika.

AutoCAD 2018 oferuje ponadto poprawioną funkcję naprawiającą przerwane ścieżki referencyjne do plików oraz lepszą selekcję obiektów – pozostaje ona aktywna, nawet jeśli przejdziemy do innego obszaru projektu. Usprawnienia wprowadzono również w narzędziu do bezpiecznego publikowania widoku projektu w internecie.

Nowością jest wsparcie dla coraz popularniejszych monitorów wysokiej rozdzielczości (4K lub lepszych). Od wersji 2018 użytkownicy pakietu AutoCAD będą bowiem pracować na interfejsie specjalnie przystosowanym do tego typu urządzeń.

Jak zapewnia Autodesk, AutoCAD 2018 oferuje ponadto zwiększoną wydajność, lepszą obsługę grafiki oraz zaktualizowany format DWG, który powinien usprawnić otwieranie i zapisywanie plików.

Źródło: Autodesk, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS