Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-06| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Surphaser 400: szybki i dokładny

Podczas trwającej w Houston w Teksasie konferencji SPAR 3D firma Basis Software zaprezentowała skaner laserowy Surphaser 400. Producent zachwala w nim połączenie wysokiej dokładności i względnie długiego zasięgu pomiaru.


Surphaser 400: szybki i dokładny

W porównaniu do starszych modeli tej marki w najnowszym skanerze udało się wydłużyć zasięg do 300 metrów. Tym, co w ocenie producenta wyróżnia ten model na tle konkurencji, ma być przede wszystkim submilimetrowa dokładność pomiaru. W specyfikacji czytamy, że przy standardowej prędkości skanowania 208 tys. pkt/s na dystansie 15 metrów błąd pomiaru nie przekracza 0,9 mm, szum wynosi zaś do 0,07 mm (w zakresie 1-30 metrów). Przy przyspieszeniu do 832 tys. pkt/s wpływ szumu nie powinien przekraczać 0,2 mm.

Podobnie jak inne modele z serii Surphaser, premierowy instrument posiada laser I klasy bezpieczeństwa, zintegrowaną cyfrową kamerę 5 Mpx do automatycznego kolorowania chmury punktów oraz wbudowaną baterię. Instrument waży 5,5 kg.

Źródło: Basis Software, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS