Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-06| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Leica GG04, czyli centymetrowa dokładność w smartfonie

Oferta odbiorników satelitarnych szwajcarskiej firmy Leica Geosystems rozszerzyła się o model Zeno GG04. Dzięki niemu użytkownicy smartfonów i tabletów zyskują możliwość korzystania z technologii RTK oraz PPP.


Leica GG04, czyli centymetrowa dokładność w smartfonie

Leica GG04 to urządzenie typu BYOD, czyli bring your own device. Użytkownik takiego rozwiązania nie musi korzystać z konkretnego modelu rejestratora – wystarczy dowolne urządzenie mobilne wyposażone w system operacyjny Android lub Windows. Dzięki temu, że Zeno GG04 posiada 555-kanałową płytę odbiorczą obsługującą korekty RTK oraz PPP, zestaw taki umożliwia wyznaczanie pozycji z centymetrową dokładnością. Dodatkową zaletą korzystania z PPP jest to, że możemy prowadzić dokładne pomiary nawet na obszarze bez zasięgu sieci komórkowej.

Co więcej, użytkownik Zeno GG04 nie jest przywiązany do konkretnej aplikacji polowej. Wprawdzie Leica poleca swoim klientom rozwiązania Zeno Mobile, Zeno Connect czy Esri Collector for ArcGIS, to dzięki Zeno Connect app wykonywanie pomiarów oraz analizowanie ich wyników może być realizowane również za pomocą programów pochodzących od zewnętrznych dostawców.

– Niezależnie od tego, w jak trudnych warunkach pracujemy, Zeno GG04 da nam pewność, że dane zostaną zebrane łatwo i z wysoką dokładnością. Elastyczność, jaką daje możliwość zmiany zwykłych urządzeń w precyzyjny instrument pomiarowy, ułatwia dostęp do rozwiązań geoprzestrzennych dla kolejnych branż – komentuje tę premierę Alexander Fischer, menedżer produktów Leica Geosystems Zeno.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na początek kwietnia 2017] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS