Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-06| GIS, Software

Nowe funkcje w aplikacji NetStork do paszportyzacji sieci

Warszawska firma Globema wypuściła nową wersję aplikacji NetStork służącej do inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnych.


Nowe funkcje w aplikacji NetStork do paszportyzacji sieci

NetStork 7 zyskał jedenaście nowych funkcji. Pojawił się między innymi interfejs do zarządzania warstwami mapy i możliwość wyświetlania danych z serwisów WMS/WMTS. Aplikacja pozwala również na kopiowanie całych struktur kanalizacji celem implementacji takiej samej struktury w innej części sieci. Możliwe jest także szybkie przedłużanie infrastruktury i okablowania. Pojawiła się również opcja modelowania portów urządzeń jak obiektów, co pozwala na wyrysowanie dowolnego urządzenia o zróżnicowanej strukturze wejść i wyjść.

Import danych o sieci z formatów DWG i DXF został przygotowany tak, aby użytkownik nie musiał posiadać wiedzy o załadowanym do aplikacji podkładzie, w tym warstwach, na których są zamodelowane dane. Funkcja importu danych pozwala w ciągu kilku minut załadować nawet bardzo rozbudowane elementy infrastruktury zewnętrznej, węzły sieci i kanalizacji wraz z opisami.

Program został rozszerzony również o narzędzie służące do przygotowania bilansu mocy optycznej wybranego fragmentu sieci światłowodowej. Funkcja ta bazuje na parametrach fabrycznych kabli oraz urządzeń sieciowych takich jak tłumienność i tłumienie. Wprowadza się je w słowniku wykorzystywanych w programie elementów sieci. Tłumienie może być też wprowadzane jak atrybut paszportyzacyjny podczas modelowania sieci. Efektem bilansu mocy jest uzyskanie informacji o możliwym spadku poziomu sygnału w każdym węźle oraz na zakończeniach sieciowych.

Źródło: Globema


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS