Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-05| Firma, Przetargi, Instytucje

Odwołanie w dużym przetargu informatycznym GUGiK

Wskazywanie w specyfikacji na konkretny produkt – m.in. to zarzucają GUGiK-owi dwie firmy, które właśnie złożyły odwołanie dotyczące wartego blisko 40 mln zł przetargu na dostawę, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury w ramach projektów CAPAP, ZSIN Faza II i K-GESUT.


Odwołanie w dużym przetargu informatycznym GUGiK <br />
Architektura logiczna SIG (fot. SIWZ przetargu)
Architektura logiczna SIG (fot. SIWZ przetargu)

W ocenie firmy Comarch Polska SA wymagania dotyczące serwerów NAS wyszczególnione w specyfikacji przetargu spełnia tylko jeden produkt – Isilon Dell EMC. Jej zdaniem narusza to zasadę uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.

Podobny zarzut przedstawia spółka Engave. Zwraca ona uwagę, że „zamawiający zastosował opis przedmiotu zamówienia, który z jednej strony restrykcyjnie narzuca wykonawcom konkretną infrastrukturę sprzętową, a z drugiej strony pozostawił dowolność w przeznaczeniu narzuconej infrastruktury bazodanowej i aplikacyjnej. Zamawiający oczekuje dostawy konkretnych urządzeń, jednakże nie wskazuje szczegółowo, do czego poszczególne urządzenia mają być przeznaczone. Brak informacji, na jakim sprzęcie ma działać oprogramowanie, powoduje, że wykonawca nie ma możliwości oceny ilości licencji oprogramowania niezbędnego do działania systemu”.

Przypomnijmy, że przedmiotem tego zamówienia jest zapewnienie wydajnego środowiska infrastrukturalnego na potrzeby świadczenia oraz zapewnienia ciągłości działania e-usług dla obywateli, przedsiębiorców i administracji publicznej realizowanych w ramach projektów CAPAP, ZSIN Faza II, K-GESUT w szczególności poprzez:
• dostawę infrastruktury sprzętowej do środowiska SIG (System Informatyczny GUGiK),
• dostawę oprogramowania standardowego,
• świadczenie usług utrzymania infrastruktury SIG.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS