Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-03| GNSS, Geodezja, Edukacja

Studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW z wizytą na europejskich uczelniach

Wczoraj (2 kwietnia) młodzi geodeci ze specjalności geodezja i nawigacja satelitarna (GiNS) rozpoczęli dziesięciodniowy wyjazd o charakterze naukowo-dydaktycznym do wybranych obserwatoriów astronomiczno-geodezyjnych oraz uniwersytetów technicznych Europy Środkowej. Opiekunem grupy jest dr hab. Andrzej Pachuta.


Studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW z wizytą na europejskich uczelniach <br />
fot. Klub Filmowo-Fotograficzny "Focus"
fot. Klub Filmowo-Fotograficzny "Focus"

Wizyta w instytutach naukowych i uczelniach Niemiec, Czech, Słowacji i Austrii umożliwi zapoznanie się z tematyką prowadzonych w nich badań naukowych oraz wykorzystywanymi technikami pomiarowymi, w tym niestosowanymi w polskich ośrodkach badawczych. Studenci GiNS-u odwiedzą m.in. uniwersytety techniczne w Berlinie oraz Wiedniu, Niemieckie Centrum Badań i Nauk o Ziemi w Poczdamie czy stację technologii VLBI (Very Long Baseline Interferometry) w Wettzell.

Podróż da również sposobność do pielęgnowania współpracy z najlepszymi jednostkami naukowymi w Europie, jak i do nawiązania nowych kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości.

Więcej informacji o uczestnikach wyprawy oraz wrażenia z odwiedzin kolejnych europejskich miast można znaleźć na fanpage’u specjalności https://www.facebook.com/GiNS.PW. Pełną relację – dopełnioną najciekawszymi zdjęciami – tuż po zakończeniu wyjazdu będzie można przeczytać na Geoforum.pl.

Studenci specjalności GiNS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS