Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-01| Geodezja

Powstanie zespół ds. rad i zespołów geodezyjnych [prima aprilis]

Do takich zaskakujących informacji dotarła redakcja portalu Geoforum.pl.


Powstanie zespół ds. rad i zespołów geodezyjnych [prima aprilis]

Nowy zespół zostanie powołany przy Prezesie Rady Ministrów i jego głównym celem będzie „koordynowanie prac rad i zespołów działających na rzecz szeroko rozumianej geodezji, kartografii i informacji przestrzennej w Polsce”. O całej sprawie poinformował nas pracownik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, który pragnie zachować anonimowość.

Zespół będzie koordynował działania m.in.:
• Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej,
• Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej,
• zespołu ds. Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach,
• zespołu ds. rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii.

Nasz informator dodał także, że obecna sytuacja w geodezji jest na tyle złożona, że w najbliższym czasie powstanie kilka kolejnych grup doradczych. Stąd też – jego zdaniem naturalna – konieczność koordynacji ich pracy, zwłaszcza, że podlegają one pod różne osoby i ministerstwa.

Co jeszcze wiemy o zespole ds. rad i zespołów? Ma on liczyć od 30 do 50 członków – ekspertów w dziedzinie geodezji, kartografii i informacji przestrzennej – oraz składać się z co najmniej kilku tematycznych grup zadaniowych. Więcej szczegółów poznamy zapewne po pierwszym posiedzeniu, które ma się odbyć jeszcze w tym półroczu i w którym – jak zapewnia nasz informator – weźmie udział premier Beata Szydło.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS