Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-31| Mapy, Software, Instytucje

Olsztyn doceniony za aplikację lokalizacyjną

Nagrodę Skrzydła IT w Administracji w kategorii e-usługi dla obywatela przyznano aplikacji „Olsztyńskie Cmentarze Online”.


Olsztyn doceniony za aplikację lokalizacyjną

Statuetka została wręczona w środę (29 marca) w Zakopanem podczas IV Forum Kierowników IT w Administracji. Z e-usługi można skorzystać poprzez stronę internetowa lub pobrać aplikację na smartfona.

– W aplikacji mobilnej możemy skorzystać z funkcji „Prowadź do grobu” – mówi dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Rafał Ruchlewicz. – Dzięki niej można zorientować się, w którym kierunku i w jakiej odległości znajduje się szukany grób, co pozwoli na jego szybsze odnalezienie. Aplikacja dodatkowo zapewnia możliwość zapisania na stałe lokalizacji określonych mogił, co może przydać się w przyszłości.

E-usługa umożliwia poszukiwanie nagrobka na terenie cmentarza w Dywitach i na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Wystarczy tylko wpisać imię i nazwisko zmarłej osoby. Na liście wyników przedstawione zostaną dodatkowe informacje, jak data urodzenia, śmierci, lokalizacja grobu.

Do stworzenia strony i aplikacji został wykorzystany funkcjonujący w Urzędzie Miejskim System Informacji Przestrzennej Miasta Olsztyna. Pozwoliło to na ograniczenie wydatków, które trzeba by było ponieść na wykonanie nowego systemu. Nagrodzona e-usługa jest dostępna od października 2016 roku.

Źródło: Olsztyn.eu


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS