Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-31| Geodezja, Instytucje, Kataster

MIB dyskutował z miejskimi samorządowcami o ZSIN

30 marca wiceminister Tomasz Żuchowski zaprosił przedstawicieli Związku Miast polskich do udziału w pracach zespołu doradczego ministra infrastruktury i budownictwa ds. rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii. W spotkaniu z samorządowcami uczestniczyła również p.o. głównego geodety kraju Grażyna Kierznowska.


MIB dyskutował z miejskimi samorządowcami o ZSIN

Tematem spotkania był list wiceministra Żuchowskiego do 220 starostów, w którym jako pełnomocnik rządu ds. rządowego programu rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach zwrócił się w lutym 2017 r. z prośbą o doprowadzenie do zgodności z przepisami prawa prowadzonych ewidencji gruntów i budynków, także z wykorzystaniem środków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

– Pismo to miało wskazać miejsce, w którym się znajdujemy, tworząc ZSIN, a jednocześnie wywołać dyskusję, czy realizacja tego zadania jest możliwa. Dlatego też liczę na państwa szczere i konkretne odpowiedzi ze wskazaniem problemów, z jakimi się państwo borykacie przy realizacji tego zadania – mówił podczas spotkania wiceminister Tomasz Żuchowski.

Wiceminister zwrócił szczególną uwagę na potrzebę dialogu i współpracy, a w konsekwencji również przyjęcia odpowiedzialności za podejmowane działania zarówno legislacyjne, jak i działania związane z tworzeniem baz danych i systemów informatycznych, tak aby nie budować jedynie mechanizmów redystrybucji środków publicznych (unijnych), a skupić się na szerszej wizji i racjonalnym wykorzystaniu tych środków z korzyścią dla społeczeństwa przy adekwatnym nakładzie pracy administracji publicznej.

W odpowiedzi na tę deklarację przedstawiciele samorządu wyrazili chęć zacieśnienia współpracy we wszelkich pracach MIB, w szczególności przy budowie rozwiązań prawnych związanych z zakresem danych gromadzonych w prowadzonych przez organy samorządowe bazach danych. Zwracali szczególną uwagę na niestałość prawa, problemy komunikacyjne oraz wysokie koszty prowadzenia tych baz.

Wiceminister poinformował, że podjęto decyzję o powołaniu zespołu doradczego MIB ds. rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii i zaprosił przedstawicieli Związku Miast Polskich do udziału w jego pracach. Zadaniem zespołu jest przede wszystkim wspólne (z udziałem środowisk geodezyjnych i administracji publicznej) zdiagnozowanie potrzeb systemu, które wymagają pilnych i gruntownych zmian oraz wypracowanie jednolitych i spójnych kierunków tych zmian.

Źródło: MIB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS