Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-30| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Sokkia GCX3: mały, a wiele może

Sokkia GCX2 – niewielki geodezyjny odbiornik satelitarny o charakterystycznym kształcie, doczekał się swojego następcy. Wyróżnia go m.in. rozbudowane śledzenie satelitów nawigacyjnych oraz możliwość stosowania niemal dowolnego oprogramowania polowego.


Sokkia GCX3: mały, a wiele może

W nowym odbiorniku znajdziemy m.in. zintegrowaną antenę POST (precision orbital satellite technology) drugiej generacji. Jest ona przystosowana do śledzenia nie tylko sygnałów GPS i GLONASS, ale także Galileo, BeiDou, QZSS, GAGAN i SBAS.

GCX3 oferuje ponadto technologię open source. Co to oznacza? – Użytkownik nie jest już przywiązany do jednego konkretnego oprogramowania do przetwarzania danych pomiarowych – wyjaśnia Charles Rihner, wiceprezes Topcon GeoPositioning Solutions Group. – Może używać nie tylko aplikacji MAGNET Field czy GeoPro Field, ale również własnych programów dopasowanych do indywidualnych potrzeb – dodaje.

Odbiornik GCX3 oferuje ponadto możliwość transmisji korekt RTK między bazą a odbiornikiem ruchomym bez wykorzystania radiomodemu, za to z użyciem Bluetooth dalekiego zasięgu. W ten sposób poprawki mogą być nadawane do maksymalnie 3 roverów na dystansie do 300 metrów.

Źródło: Sokkia, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS