Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-30| Prawo

MapaMap poprowadzi ciężarówki po całej Europie

Łódzka firma Emapa udostępniła aplikację MapaMap Truck dla Androidów, która oferuje mapy drogowe dla kierowców ciężarówek pokrywające już całą Europę.


MapaMap poprowadzi ciężarówki po całej Europie

MapaMap Truck Europa zawiera dokładne mapy 48 krajów Europy, które są instalowane w pamięci urządzenia lub na karcie SD. Nawigacja działa w trybie off-line (dostęp do internetu nie jest więc wymagany). Aplikacja została wyposażona w następujące funkcje ułatwiające poruszanie się tirem po europejskich drogach:
• ustawienie indywidualnych parametrów pojazdu (wysokość, szerokość, masa, nacisk na oś),
• uwzględnianie ograniczeń dla pojazdów ciężarowych,
• ostrzeganie o wjeździe na drogę z ograniczeniami dla ciężarówek,
• informacja o korkach i utrudnieniach na drodze (dostępna tylko na terenie Polski),
• blokowanie wybranych odcinków dróg,
• omijanie dróg płatnych i dróg gruntowych,
• wybór trasy najkrótszej lub najszybszej,
• informacja o płatnych drogach,
• import i eksport własnych punktów POI,
• platforma wymiany informacji między kierowcami (policja, kontrola drogowa, wypadki, korki itp.) uzupełniana przez moderatora (dostępna tylko na terenie Polski).

Nawigacja MapaMap Truck wytyczy najlepszą trasę dla pojazdu o określonych parametrach, z uwzględnieniem ograniczeń dla transportu ciężkiego. Nawigację można testować bezpłatnie przez 7 dni, po pobraniu jej ze sklepu Google Play.

Źródło: Emapa


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS