Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-29| Mapy, Software

NaviExpert ułatwi parkowanie

Poszukiwanie miejsca parkingowego jest jedną z częstszych przyczyn tworzenia się korków, zwłaszcza w centrach miast. Dlatego poznańska firma NaviExpert przedstawia nową darmową aplikację FindPark, która pomoże zmniejszyć skalę tego problemu.


NaviExpert ułatwi parkowanie

Ile czasu średnio potrzeba na znalezienie wolnego miejsca na przyulicznym parkingu? Badania prowadzone na przestrzeni lat w różnych krajach mówiły nawet o 8 minutach. Te same badania wskazywały, że około 30 proc. kierowców stojących w korkach spędza w nich czas właśnie dlatego, że próbują znaleźć wolną przestrzeń do zaparkowania. Na ile dane te są wiarygodne i aktualne? Trudno powiedzieć, niemniej za pewnik można przyjąć, że poszukiwanie wolnych miejsc postojowych przyczynia się do tworzenia korków i tracenia czasu, a do tego generuje niepotrzebny stres za kółkiem.

W Polsce z roku na rok przybywa samochodów. Zwiększa się potrzeba na wolną przestrzeń dla pojazdów w miastach oraz na ich obrzeżach. Niestety, coraz większa liczba zarejestrowanych aut nie wpływa na przyrost wolnych miejsc parkingowych, przez co kierowcy coraz częściej borykają się z problemem znalezienia miejsca do pozostawienia samochodu. Rozwiązaniem na te bolączki może być najnowsza aplikacja FindPark, która jest już dostępna dla wszystkich w sklepie Google Play.

To darmowy program, który podpowiada, gdzie w najbliższej okolicy lub w pobliżu celu podróży można zaparkować oraz ile to kosztuje. FindPark umożliwia łatwe przejście do ulubionej nawigacji, która prowadzi wprost na wybrany parking, a dzięki filtrom wskazuje tylko te propozycje, które spełniają wybrane przez użytkownika kryteria. Szczegółowe opisy parkingów zawierają m.in. informacje o cenie za postój, dokładny adres i typ parkingu, godziny otwarcia, rodzaj ochrony czy pojemność. Dane na temat konkretnych parkingów mogą uzupełniać także sami użytkownicy.

Choć parkingi prywatne często położone są w dogodnej lokalizacji, to zazwyczaj nie są tak bardzo oblegane przez kierowców jak ich publiczne odpowiedniki. Spora w tym zasługa panującego stereotypu, że są droższe od przyulicznych miejsc w strefach płatnego parkowania. Często spotykaną stawką na prywatnych parkingach jest 5 zł/godz., ale znajdziemy również i takie miejsca (np. przy hotelach), w których za godzinny postój zapłacimy nawet 12 zł lub więcej. Kierowcy zazwyczaj nie wiedzą, że parkingi prywatne nie zawsze są droższe. Część ich operatorów obniżyło ceny do 3 zł za godzinę, by móc konkurować cenowo z parkingami publicznymi. FindPark pozwala znaleźć takie parkingi, ale nie tylko, bowiem dla niektórych nie zawsze znaczenie ma cena. Czasem po prostu wygodniej jest wybrać droższy parking, który znajduje się bliżej celu podróży. I w tym FindPark również pomaga.

Źródło: NaviExpert


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS