Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-28| Geodezja, Prawo

Co dalej z projektami geodezyjnych rozporządzeń?

W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa toczą się prace nad trzema rozporządzeniami geodezyjnymi, w tym nad nowymi standardami. Na jakim są etapie?


Co dalej z projektami geodezyjnych rozporządzeń?

W listopadzie ubiegłego roku opublikowano do konsultacji rozporządzenia:
zmieniające rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków;
zmieniające rozporządzenie w sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy MIB, projekty ww. rozporządzeń zostały 20 marca pozytywnie zaopiniowane przez Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu (KWRiST). 29 marca zostaną przedłożone pod obrady KWRiST na posiedzeniu plenarnym. Oba akty powinny wejść w życie jeszcze w II kwartale.

Zmiany wprowadzane przez wyżej wymienione rozporządzenia nie są znaczące (szerzej pisaliśmy o nich TU). Znacznie bardziej wyczekiwana jest za to nowelizacja rozporządzenia ws. standardów geodezyjnych. Niestety, z wyjaśnień MIB wynika, że na nowe standardy jeszcze trochę poczekamy. „Prace nad zmianą tego rozporządzenia rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Minister infrastruktury i budownictwa przekazał przedstawicielom środowiska geodezyjno-kartograficznego postulaty zebrane w toku wcześniej prowadzonych prac z prośbą o ich weryfikację oraz zgłoszenie nowych propozycji [więcej na ten temat – red.]. W celu wypracowania pozytywnych rozwiązań, akceptowalnych przez środowisko branżowe, minister podjął decyzję o powołaniu Zespołu doradczego do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii. Do udziału w Zespole zostały zaproszone m.in. stowarzyszenia i organizacje działające w dziedzinie geodezji i kartografii, Główny Geodeta Kraju oraz przedstawiciele środowiska naukowego. Wypracowane rozwiązania zostaną poddane szerokim konsultacjom, na tym etapie nie jest jeszcze znany termin ich rozpoczęcia” – wyjaśnia rzecznik prasowy MIB.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS