Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-24| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Prawo, Imprezy

Zaproszenie na konferencję PTIP

Zarząd Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej zaprasza do wzięcia udziału w XXVII konferencji PTIP z cyklu „Geoinformacja w Polsce”, na temat „Innowacyjne technologie i zastosowania informacji geoprzestrzennej”, która odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.


Zaproszenie na konferencję PTIP
Temat tegorocznej 27. edycji konferencji zwraca uwagę na dynamiczne postępy technologii, które rewolucjonizują pozyskiwanie danych geoprzestrzennych oraz ich przetwarzanie, a także na nowe możliwości, potrzeby i efekty w zakresie praktycznego korzystania z informacji geoprzestrzennej.

W tych szerokich ramach tematycznych powinny się mieścić referaty zgłaszane na konferencję. Niewątpliwie zainteresowaniem będą się cieszyły między innymi następujące tematy szczegółowe:
• Wyniki 10 lat wdrażania dyrektywy INSPIRE w Polsce,
• Nowe uwarunkowania prawne i organizacyjne w dziedzinie informacji geoprzestrzennej,
• Infrastruktury i systemy informacji geoprzestrzennej służące zarządzaniu przestrzenią w skali krajowej, regionalnej i lokalnej,
• Kierunki postępu technologicznego w dziedzinie informacji geoprzestrzennej,
• Problematyka kształcenia w dziedzinie informacji geoprzestrzennej (poziomy, zakresy, programy, metodyka, współpraca międzyuczelniana, relacja z rynkiem pracy),
• Kształtowanie społeczeństwa geoinformacyjnego (upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie niezbędnym dla szerokiego korzystania z geoinformacji),
• Geoinformacja w rejestrach publicznych,
• Technologie geoprzestrzenne w koncepcji inteligentnych miast (GIS, 3D, BIM),
• Mobilna nawigacja lądowa i śródlądowa,
• Rozwój młodej kadry (sesje młodych geomatyków).

Organizatorzy planują, że jedna z sesji poświęcona zostanie rozwojowi i osiągnięciom Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS Centre w Elblągu, inaugurując w ten sposób ideę prezentacji na kolejnych konferencjach PTIP wyróżniających się ośrodków badawczych, produkcyjnych i edukacyjnych zajmujących się w Polsce informacją geoprzestrzenną.

Podczas konferencji odbędą się warsztaty. Obecnie przewiduje się, że będą one dotyczyły:
• metodyki tworzenia modeli UML dla schematów aplikacyjnych,
• modelowania informacji o budynkach.

Opłata za uczestnictwo jednej osoby w dwudniowej XXVII konferencji PTIP wynosi 770 zł przy wniesieniu jej do dnia 30 września 2017 roku oraz 920 zł po tym terminie. Obniżka opłaty do wysokości 420 zł przed tym terminem i 520 zł po nim przysługuje wyłącznie przedstawicielom szkół średnich oraz zgłaszanym indywidualnie studentom i doktorantom. Uczestnik, który jest opiekunem naukowym ww. studentów lub doktorantów może wnioskować o zwolnienie jednej osoby z opłaty konferencyjnej. Opłata obejmuje udział w sesjach i warsztatach, materiały, obiady i poczęstunki. W ramach jednej opłaty konferencyjnej mogą zostać zgłoszone 2 osoby, z których każda będzie uczestniczyć tylko w jednym dniu konferencji.

Nieodpłatnie w konferencji mogą wziąć udział imiennie zaproszeni goście oraz grupy studentów lub doktorantów zgodnie z listami ich uczestnictwa uzgodnionymi z PTIP w październiku 2017 roku.

Do 15 maja można zgłaszać referaty na konferencję. Na 10 czerwca wyznaczono termin kwalifikacji referatu do wygłoszenia podczas konferencji. Materiały konferencji, pozytywnie zrecenzowane i spełniające wymogi redakcyjne, zostaną opublikowane w czasopiśmie Roczniki Geomatyki, w wersji cyfrowej (rg.ptip.org.pl) i papierowej.

W czerwcu ukaże się zaktualizowany komunikat o konferencji, we wrześniu będzie dostępny jej ramowy program, a w październiku – szczegółowy.

Komunikat 1
Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa
Formularz zgłoszeniowy referatu

Źródło: PTIP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS