Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-23| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Z życia regionów: w Słupsku spierają się o zlecanie pomiarów po znajomości

Radni Słupska chcą, by prezydent miasta zajął się sprawą zlecania przez urzędników po znajomości usług geodezyjnych. Prezydent odpowiada zaś, że skoro prawo nie zostało złamane, nie zamierza interweniować.


Z życia regionów: w Słupsku spierają się o zlecanie pomiarów po znajomości <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

O sprawie pisze portal internetowy Radia Gdańsk. Według informacji rozgłośni w ostatnich 3 latach geodezyjna firma męża dyrektor wydziału geodezji Urzędu Miejskiego w Słupsku otrzymała zlecenia na łączną kwotę ponad 250 tysięcy złotych. Wszystkie są zamówieniami „poniżej progów” i za każdym razem to właśnie ta firma składała ofertę najtańszą, która okazywała się zresztą bardzo zbliżona do budżetu zamawiającego.

Radni są tą sytuacją zdegustowani. Twierdzą, że nawet jeśli sytuacja jest zgodna z prawem, to na pewno nie z dobrym obyczajem. Proszą więc o interwencję prezydenta miasta Roberta Biedronia. Ten odpowiada zaś, że i w tej, i w innych podobnych sprawach nie zamierza niczym ręcznie sterować, tym bardziej że prawo nie zostało złamane. Dodaje ponadto, że pani dyrektor sama wyłączyła się z udziału w przetargach.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS