Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-23| GIS

IIP opornie przechodzi z GUGiK do resortu cyfryzacji

Od nowego roku Ministerstwo Cyfryzacji miało przejąć od Głównego Geodety Kraju odpowiedzialność za Geoportal i krajową infrastrukturę informacji przestrzennej. Wczorajszy tweet minister Anny Streżyńskiej wskazuje, że nie poszło to zgodnie z planem.


IIP opornie przechodzi z GUGiK do resortu cyfryzacji

Krótka, choć ciekawa wymiana zdań zaczęła się od opublikowania przez minister cyfryzacji na Twitterze wykresu pokazującego, czego użytkownicy portalu Obywatel.gov.pl szukają tam na temat Geoportalu.

Na to jeden z internautów zapytał: „Może Pani przedstawi jakiś wykres, ilu użytkowników odcięto podobno od publicznych usług w Geoportalu. CODGiK na pewno ma takie dane”. „Ale my nadal nie przejęliśmy ani Geoportalu, ani IIP, ani CODGIK. Nie ze swojej winy. I nadal nie mamy danych z tych systemów” – odparła Anna Streżyńska. „Kiedy nastąpi, o ile w ogóle, przejęcie Geoportalu i reszty? Jest jakiś horyzont czasowy?” – dopytuje internauta. „Sama chciałabym wiedzieć, mamy problem z wyegzekwowaniem wykonania ustawy od GUGiK” – stwierdziła minister cyfryzacji.

Przypomnijmy, że przejęcie przez MC spraw związanych z IIP to efekt wejścia w życie 1 stycznia ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS