Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-22| Geodezja, Prawo, Instytucje

Mazowiecki projekt geodezyjny pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego kontrolę projektu Bazy Wiedzy o Mazowszu (BW), którego przedmiotem była m.in. modernizacja powiatowych zasobów geodezyjnych.


Mazowiecki projekt geodezyjny pod lupą CBA

To część szerszej kontroli unijnych przedsięwzięć, jaką CBA rozpoczęło w czerwcu ubiegłego roku w urzędach marszałkowskich na terenie całego kraju. W przypadku Mazowsza oprócz BW pod lupę wzięto projekty Elektronicznej Administracji (EA) oraz E-zdrowie.

Jak chwali się UMWM, po 10 miesiącach prac i analiz nie wykazano istotnych nieprawidłowości. – Funkcjonariusze CBA rozpoczęli kontrolę w naszym urzędzie w czerwcu ubiegłego roku. Od początku byliśmy pewni, że nie wykaże ona istotnych nieprawidłowości. Nasi pracownicy realizują wszystkie projekty niezwykle starannie i zgodnie z wszelkimi procedurami. Wyniki tej kontroli tylko potwierdziły nasze wysokie standardy. Ponieważ wyniki kontroli są dla nas pomyślne, nie będziemy wnosili zastrzeżeń – poinformował Waldemar Kuliński, sekretarz województwa i dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Przypomnijmy, że przedmiotem projektu BW była m.in.:
• modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla 4392 obrębów ewidencyjnych (1 601 030 ha),
• cyfryzacja mapy zasadniczej dla 58 022 ark. (w różnych skalach) dla obszaru 618 000 ha województwa,
• utworzenie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) dla 613 984 ha,
• utworzenie bazy danych obiektów topograficznych 10K dla 24 powiatów (2 398 300 ha),
• aktualizacja i uzupełnienie bazy danych ewidencji miejscowości, ulic i adresów dla 180 gmin,
• cyfryzacja 4500 uchwał dotyczących gminnego planowania przestrzennego oraz 11 000 towarzyszących im map w tym studiów uwarunkowań i kierunków przestrzennego zagospodarowania gmin.

Dokładny zakres kontroli CBA w zakresie wyżej wymienionego projektu nie jest znany.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS