Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-21| Geodezja, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Drogie oferty w przetargu na geodane dla śląskich powiatów

W przetargu sześciu śląskich samorządów na dostarczenie zdjęć lotniczych i ukośnych oraz ortofotomapy wpłynęły dwie oferty, obie znacząco przekraczające budżet zamawiającego.


Drogie oferty w przetargu na geodane dla śląskich powiatów <br />
Zamawiane produkty: kolor czerwony - ortofotomapa 5 cm i zdjęcia ukośne, pomarańczowy - 10 cm, żółty - 25 cm
Zamawiane produkty: kolor czerwony - ortofotomapa 5 cm i zdjęcia ukośne, pomarańczowy - 10 cm, żółty - 25 cm

Zamawiający gotowy był wyłożyć na dane 1,5 mln zł. Tymczasem najtańsza oferta – złożona przez tarnowską firmę MGGP Aero – opiewa na blisko 2 mln zł. W przetargu wystartowało także konsorcjum spółek Geomar SA ze Szczecina oraz Geokart-Intertnational z Rzeszowa. Wartość tej oferty to nieco ponad 2,1 mln zł.

Przetarg jest częścią projektu „Podniesienie jakości, dostępności oraz zwiększenie wykorzystania administracyjnych zasobów mapowych subregionu południowego województwa śląskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Śląskie samorządy (Katowice, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice oraz powiaty bielski, cieszyński i żywiecki) zamawiają:
• wykonanie fotogrametrycznych zdjęć lotniczych RGB z pikselem 5, 10 i 25 cm (w zależności od obszaru opracowania – patrz rys. obok);
• opracowanie numerycznego modelu terenu;
• opracowanie ortofotomapy z pikselem 5, 10 lub 25 cm (zależnie od obszaru);
• wykonanie zdjęć ukośnych w rozdzielczości nie gorszej niż 8 cm wraz z opracowaniem ortofotomapy ukośnej;
• dostarczenie oraz zainstalowanie aplikacji typu desktop do zarządzania zdjęciami ukośnymi oraz serwisu internetowego do ich publikacji.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS