wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-21| GIS, Software

Esri prezentuje pakiety fotogrametryczne

Producent ArcGIS – firma Esri, zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowych pakietów oprogramowania, które mają znacząco przyspieszyć przetwarzanie zobrazowań lotniczych (w tym z UAV) i satelitarnych.


Esri prezentuje pakiety fotogrametryczne

Nowe produkty to pakiety: Image Analysis, Image Management, Image Analytics oraz Ortho Mapping. Jednym z ich pierwszych użytkowników była amerykańska instytucja Chesapeake Conservancy. Stanęła ona przed zadaniem przeanalizowania wysokorozdzielczych zobrazowań dla 70 tys. km kwadratowych wzdłuż rzeki Susquehanna. Celem analizy było wskazanie miejsc, gdzie niezbędne będą nasadzenia drzew mające chronić ten obszar przed zanieczyszczeniami. Jak podkreśla Esri, wykorzystując standardowe oprogramowanie typu desktop, przetwarzanie danych zajęłoby kilka dni. Tymczasem dzięki pakietowi Image Analytics czas ten skrócono do raptem 9 minut!

Pakiety fotogrametryczne są częścią oprogramowania ArcGIS 10.5 i mogą być łatwo integrowane z innymi aplikacjami czy systemami informatycznymi funkcjonującymi w danym przedsiębiorstwie. – Desktopowy pakiet Image Analysis może być rozbudowany do pakietów typu enterprise: Image Management, Image Analytics lub Ortho Mapping – mówi Peter Becker z Esri. – Zaletą tej skalowalności jest to, że analiza obrazów może odbywać się szybko i z zachowaniem wysokiej precyzji – dodaje.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dzięki takim wynalazkom podniecenie wśród droniarzy sięga zenitu, nowe możliwości prosto spod palca, mogę wszystko, zawsze i wszędzie
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS