Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-21| GIS, Software

Esri prezentuje pakiety fotogrametryczne

Producent ArcGIS – firma Esri, zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowych pakietów oprogramowania, które mają znacząco przyspieszyć przetwarzanie zobrazowań lotniczych (w tym z UAV) i satelitarnych.


Esri prezentuje pakiety fotogrametryczne

Nowe produkty to pakiety: Image Analysis, Image Management, Image Analytics oraz Ortho Mapping. Jednym z ich pierwszych użytkowników była amerykańska instytucja Chesapeake Conservancy. Stanęła ona przed zadaniem przeanalizowania wysokorozdzielczych zobrazowań dla 70 tys. km kwadratowych wzdłuż rzeki Susquehanna. Celem analizy było wskazanie miejsc, gdzie niezbędne będą nasadzenia drzew mające chronić ten obszar przed zanieczyszczeniami. Jak podkreśla Esri, wykorzystując standardowe oprogramowanie typu desktop, przetwarzanie danych zajęłoby kilka dni. Tymczasem dzięki pakietowi Image Analytics czas ten skrócono do raptem 9 minut!

Pakiety fotogrametryczne są częścią oprogramowania ArcGIS 10.5 i mogą być łatwo integrowane z innymi aplikacjami czy systemami informatycznymi funkcjonującymi w danym przedsiębiorstwie. – Desktopowy pakiet Image Analysis może być rozbudowany do pakietów typu enterprise: Image Management, Image Analytics lub Ortho Mapping – mówi Peter Becker z Esri. – Zaletą tej skalowalności jest to, że analiza obrazów może odbywać się szybko i z zachowaniem wysokiej precyzji – dodaje.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS