Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-17| GNSS, Mapy, Sprzęt, Firma, Imprezy

Garmin na Targach WIATR I WODA 2017

Amerykańska firma Garmin prezentuje najnowsze rozwiązania z segmentu marine i outdoor na sezon 2017 podczas trwających do niedzieli Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017 (Warszawa, 16-19 marca).


Garmin na Targach WIATR I WODA 2017 <br />
inReach SE+ oraz inReach Explorer+
inReach SE+ oraz inReach Explorer+
Podczas tego wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowane zostaną komunikatory satelitarne inReach SE+ oraz inReach Explorer+. Są to pierwsze urządzenia zapewniające pełny globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium i umożliwiające dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie komunikatu SOS z dowolnego miejsca na świecie. Oba modele posiadają wbudowany GPS umożliwiający śledzenie pozycji oraz podstawową nawigację, a inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

W tegorocznym portfolio produktów marine znaleźć można m.in. rodzinę urządzeń z serii GPSMAP, echosondy z serii STRIKER, a także inne urządzenia wykorzystujące technologię sonarową ClearVü wyposażone w sonary skanujące DownVü, SideVü i CHIRP. Garmin zaprezentuje również wyświetlacze pokładowe, radary morskie, urządzenia do sterowania, odbiorniki radiowe, ręczne urządzenia nawigacyjne, zegarek żeglarski quatix oraz najnowsze wersje map BlueChart g2 HD i g2 Vision HD. Nie zabraknie również rozwiązań na urządzenia mobilne, takich jak aplikacje BlueChart Mobile i Garmin Helm.


Garmin ClearVü
Garmin ClearVü to zaawansowana technologia sonarowa zastosowana w najnowszych urządzeniach Garmin wyposażonych w sonary skanujące DownVü, SideVü i CHIRP. Wykorzystanie wieloelementowego przetwornika wysyłającego szeroki zakres impulsów pozwala uzyskać większą ilość informacji, a tym samym jedne z najwyraźniejszych obrazów sonarowych, jakie można spotkać na rynku tego typu urządzeń. Urządzenia obsługujące technologię ClearVü oferują wysokiej rozdzielczości, pozbawiony szumów, obraz odzwierciedlający rzeczywisty widok struktury dna i obiektów znajdujących się pod łodzią i po obu stronach burty, zapewniając precyzyjną separację celów i dokładniejsze wykrywanie niewielkich obiektów. Podczas targów zaprezentowane zostaną urządzenia obsługujące technologię ClearVü, takie jak plotery GPSMAP 8400 MFD, GPSMAP 922xs/722xs, GPSMAP 1222/1220, echoMAP 72sv/cv czy echosondy z serii STRIKER.Komunikatory satelitarne inReach

inReach SE+ oraz inReach Explorer+ (fot. na górze) to pierwsze urządzenia zapewniające pełny globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium i umożliwiające dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie komunikatu SOS z dowolnego miejsca na świecie. Oba modele posiadają wbudowany GPS umożliwiający śledzenie pozycji oraz podstawową nawigację, a inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

Aplikacje nawigacyjne

Garmin Helm to bezpłatna aplikacja, która umożliwia korzystanie z urządzeń nawigacyjnych z serii GPSMAP 8000 i kontrolowanie ich za pomocą urządzenia iPhone lub iPad — pozwalając jednocześnie zachować lepszą orientację. Z kolei aplikacja BlueChart Mobile pozwala korzystać na ekranie iPhone’a czy iPada z map BlueChart znanych z rozwiązań Garmin, dzięki czemu użytkownik może wyświetlać cieniowane izobaty i strefy pływów z sondowaniami punktowymi. Aplikacja pozwala także planować podróże z uwzględnieniem morskich punktów szczególnych i slipów. Istnieje również możliwość monitorowania warunków pogodowych, temperatury, punktu rosy, kierunku i prędkości wiatru, radarów i zachmurzenia w postaci danych nałożonych na mapę.

Począwszy od 1989 r. Garmin projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia oraz aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne i informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS