Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-17| Mapy

Amerykańskie nowości w Archiwum WIG

Internetowe Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego wzbogaciło się w marcu m.in. o 100 arkuszy amerykańskiej mapy topograficznej Polski w skali 1:25 000.


Amerykańskie nowości w Archiwum WIG

Opracowania te pochodzą z początku lat 50. XX wieku i pokrywają przede wszystkim północne oraz zachodnie fragmenty Polski.

Nowych nabytków w Archiwum WIG jest jednak znacznie więcej. Są wśród nich:
• ok. 110 arkuszy amerykańskiej mapy Czechosłowacji w skali 1:50 000;
• 11 arkuszy niemieckiej kopii czeskiej mapy 1:200 000 z drugiej połowy lat 30. XX wieku oraz 4 arkusze niemieckiej mapy fortyfikacji Jugosławii w tej samej skali z 1941 roku;
• komplet 44 arkuszy austriackiej mapy narodowościowej Rumunii w skali 1:200 000 z ok. 1940 r.;
• 8 arkuszy rumuńskiej mapy w skali 1:500 000 (wydanie lotnicze).

Oprócz tego w serwisie wzbogacono dział „Literatura”. Znajdziemy tu roczniki „Wiadomości Służby Geograficznej” z lat 1927-31, a także ostatni numer tego periodyku z 1948 r. Pliki PDF powstały z połączenia przeskanowanych egzemplarzy papierowych w bibliotece Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu uzupełnionych o strony numerów WSG przeskanowane na potrzeby Chełmskiej Biblioteki Cyfrowej.

Źródło: MapyWIG.org


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS