Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-16| Geodezja, Prawo, Instytucje

Narada szkoleniowa Służby Geodezyjnej i Kartograficznej województwa łódzkiego

Łódzki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego informuje, iż 15 marca 2017 r. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada szkoleniowa Służby Geodezyjnej i Kartograficznej województwa. Jej uczestnikami byli geodeta wojewódzki oraz geodeci powiatowi, a głównym tematem było omówienie spraw związanych z powołaniem związku celowego powiatów województwa łódzkiego.


Narada szkoleniowa Służby Geodezyjnej i Kartograficznej województwa łódzkiego

Przewodnicząca zgromadzenia związku Halina Caban, geodeta powiatowy starostwa piotrkowskiego, poinformowała, iż 26 stycznia br. w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego pod poz. 590 opublikowano obwieszczenie wojewody łódzkiego w sprawie ogłoszenia statutu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, co oznacza, że z dniem ogłoszenia statutu związek nabiera osobowości prawnej.

Na spotkaniu przedstawiono sprawozdanie z realizacji kontroli WINGiK przeprowadzonych w powiatach w roku 2016 oraz wytyczne do kontroli planowanych w roku 2017 r., a także propozycję zmiany zasad dotyczących przyznawania dofinansowania prac geodezyjnych i kartograficznych na terenie województwa łódzkiego. Ponadto Łódzki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego przybliżył założenia metodyki Agile zaprezentowanej na konferencji Państwo 2.0.


Kolejnym tematem było przedstawienie do zaopiniowania przez przedstawicieli powiatów opracowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (dla poszczególnych asortymentów prac) przyjmowanej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, która ma być ujednoliceniem operatów włączanych do PZGiK. Prezentację w tym zakresie opracował geodeta powiatowy starostwa wieluńskiego Waldemar Pęcherz. Natomiast sposób organizacji pracy w wydziale geodezji i kartografii przedstawiła Anna Struzik, geodeta powiatowy Starostwa w Łasku.

Naradę rozluźniła prelekcja dr. inż. Tadeusza Kośki na temat „Od Grzepskiego do…?” z okazji 450-lecia wydania pierwszej w języku polskim książki technicznej Geometria to jest miernicka nauka.

Udział w spotkaniu wzięło 41 osób w tym: 34 z powiatów (łącznie z przedstawicielami miast na prawach powiatu), 1 osoba z urzędu marszałkowskiego oraz 5 osób wojewódzkiej inspekcji geodezyjnej i kartograficznej.

Źródło: Wojewódzka Inspekcja Geodezyjna i Kartograficzna w Łodzi


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS