Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-16| Geodezja, Kataster

Kształtowanie obszarów wiejskich z uwzględnieniem parametrów przestrzennych

To tytuł książki, którą można nabyć w Księgarni Geoforum.pl. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, liczy 188 stron i jest dostępna w cenie 41 zł.


Kształtowanie obszarów wiejskich z uwzględnieniem parametrów przestrzennych

Niniejsza monografia koncentruje się na urządzaniu przestrzeni przez człowieka, gdyż ma on duży wpływ na jej kształtowanie, a jego działania powinny być zamierzone i uwzględniać wieloaspektowość rozwoju obszarów wiejskich.

W rozdziale pierwszym poruszone zostało zagadnienie scalania gruntów jako elementu planowania urządzeniowo-rolnego. Przedmiotem rozważań rozdziału drugiego jest kształtowanie przestrzeni planistycznej na obszarach wiejskich poprzez uwzględnienie wybranych uwarunkowań w procesie scalenia gruntów. Proces planowania przestrzeni najczęściej rozpoczyna się od wyboru czynników oceniających przestrzeń, wskazania ważności (wagowania) wybranych czynników i wykonania oceny. Temu aspektowi urządzania przestrzeni poświęcono miejsce w rozdziale trzecim. Czwarty rozdział monografii dotyczy zagadnień odnoszących się do roli procesu scalania gruntów przy wykonywaniu ocen oddziaływania na środowisko inwestycji liniowych. W rozdziale piątym zaproponowano metodologię do określania stopnia pilności wykonania prac scaleniowych i wymiennych we wsiach podzielonych autostradą. Opracowana uproszczona metoda szacowania oddziaływania autostrady na grunty rolne została opisana w rozdziale szóstym. Siódmy rozdział natomiast przedstawia ocenę przestrzennego ukształtowania gruntów gospodarstw rolnych z zastosowaniem narzędzi informatycznych.

Autorami publikacji są: Małgorzata Dudzińska, Małgorzata Akińcza, Stanisław Bacior, Anna Bielska, Monika Balawejder, Jacek Gniadek, Katarzyna Kocur-Bera, Jolanta Kwiatkowska-Malina, Małgorzata Stańczuk-Gałwiaczek.

Źródło: Wydawnictwo Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Księgarnia Geoforum.pl zachęca do zapoznania się z innymi publikacjami o podobnej tematyce:
Ocena struktury przestrzennej obszarów wiejskich województwa małopolskiego w aspekcie zapotrzebowania na prace scaleniowe
Geodezja rolna i architektura krajobrazu w kształtowaniu przestrzeni rurystycznej. Teoria, badania, aplikacje
Gospodarka nieruchomościami i kataster. Wybrane problemy
Współczesne scalania gruntów w kształtowaniu granic rolniczej przestrzeni produkcyjnej
Kształtowanie przestrzeni na terenach wiejskich


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS