wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-16| Geodezja, GIS

Powiat kłobucki wdraża zintegrowany SIP

W miniony wtorek (14 marca) podpisano umowę na wdrożenie zintegrowanego systemu informacji przestrzennej (ZSIP) dla powiatu kłobuckiego. Umowę sygnowali starosta kłobucki Henryk Kiepura, wicestarosta Maciej Biernacki oraz dyrektor Andrzej Oliński – członek zarządu spółki T4B z Warszawy, która jest wykonawcą systemu.


Powiat kłobucki wdraża zintegrowany SIP

Zawarcie umowy było zwieńczeniem trwających ponad rok intensywnych prac związanych z przygotowaniem przedsięwzięcia pn. „Budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez jednostki samorządu terytorialnego z obszaru Powiatu Kłobuckiego”. To również zakończenie nieograniczonego przetargu publicznego na realizację tego zadania.

Wartość podpisanej umowy to 3,995 mln zł. Z puli środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-20 Starostwo uzyskało dofinansowanie w wysokości do 85% wartości kontraktu (tj. do około 3,3 mln zł). Szczegółowe określenie wysokości dotacji nastąpi po zakończeniu wdrożenia. Warto przypomnieć, że w organizowanym w ramach RPO konkursie „Cyfrowe śląskie” projekt ZSIP został najwyżej oceniony spośród wszystkich zgłoszonych przedsięwzięć.

Powiat Kłobucki jest liderem projektu, a przystąpiły do niego wszystkie gminy z terenu powiatu. Wdrożenie obejmuje budowę elektronicznego/komputerowego systemu gromadzenia i zarządzania wszystkimi danymi z obszaru geodezji, kartografii oraz lokalnej gospodarki przestrzennej, dostawę sprzętu komputerowego oraz szkolenia dla pracowników wszystkich gmin i powiatu.

ZSIP, po uruchomieniu, umożliwi mieszkańcom dostęp on-line do lokalnych zasobów informacji przestrzennej, w tym m.in. do map geodezyjnych i kartograficznych oraz planów zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli także na korespondencję z urzędami, składanie wniosków o udostępnienie danych (np. wspomnianych wyżej map) oraz dokonanie stosownej opłaty. Warunkiem niezbędnym do uzyskania niektórych usług w ramach ZSIP, podobnie jak w przypadku innych urzędowych e-usług w Polsce, będzie posiadanie podpisu kwalifikowanego lub tzw. profilu zaufanego.

Źródło: Starostwie w Kłobucku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Podsumowanie. Ale nóżkami przebierali, oj przebierali.
odpowiedz zgłoś
po kłobucku:) http://www.comarch.pl/relacje-inwestorskie/raporty -biezace/rb-2-2017-podpisanie-listow-intencyjnych- w-sprawie-przejecia-spolki-geopolis/
odpowiedz zgłoś
A co z Geopolis Czy to oznacza że T4B kupiło resztki po Geopolisie ? Jak to są Wykonawcą ?
odpowiedz zgłoś
My No to wjeżdżamy i mówimy SPRAWDZAM !!!
 2 
odpowiedz zgłoś
A to się Maciuś wpakował. Jeszcze o tym nie wie.
odpowiedz zgłoś
Jak to, konsorcjant cieńko przędzie? Ciekawe.
odpowiedz zgłoś
Wspolczuje Konsorcjant nie ma na nic. Duża determinacja i odwaga ze strony urzędników - dziwne.
odpowiedz zgłoś
Do komornika Czy należy rozumieć, że konsorcjant nie ma na wadium?
odpowiedz zgłoś
Kto to zrobi jest tylko jedna firma, która oferuje tyle e-usługi dla Powiatów
 2 
odpowiedz zgłoś
4be płatnik wadium...:)
odpowiedz zgłoś
taki ogór od kompleksowych realizacji wszystkiego. Pytanie należy postawić kto to tak naprawdę robi, geopolicja czy inna geokatarakta
odpowiedz zgłoś
T4B? Co to za twór?
 1 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS