Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-16| Geodezja, GIS

Powiat kłobucki wdraża zintegrowany SIP

W miniony wtorek (14 marca) podpisano umowę na wdrożenie zintegrowanego systemu informacji przestrzennej (ZSIP) dla powiatu kłobuckiego. Umowę sygnowali starosta kłobucki Henryk Kiepura, wicestarosta Maciej Biernacki oraz dyrektor Andrzej Oliński – członek zarządu spółki T4B z Warszawy, która jest wykonawcą systemu.


Powiat kłobucki wdraża zintegrowany SIP

Zawarcie umowy było zwieńczeniem trwających ponad rok intensywnych prac związanych z przygotowaniem przedsięwzięcia pn. „Budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez jednostki samorządu terytorialnego z obszaru Powiatu Kłobuckiego”. To również zakończenie nieograniczonego przetargu publicznego na realizację tego zadania.

Wartość podpisanej umowy to 3,995 mln zł. Z puli środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-20 Starostwo uzyskało dofinansowanie w wysokości do 85% wartości kontraktu (tj. do około 3,3 mln zł). Szczegółowe określenie wysokości dotacji nastąpi po zakończeniu wdrożenia. Warto przypomnieć, że w organizowanym w ramach RPO konkursie „Cyfrowe śląskie” projekt ZSIP został najwyżej oceniony spośród wszystkich zgłoszonych przedsięwzięć.

Powiat Kłobucki jest liderem projektu, a przystąpiły do niego wszystkie gminy z terenu powiatu. Wdrożenie obejmuje budowę elektronicznego/komputerowego systemu gromadzenia i zarządzania wszystkimi danymi z obszaru geodezji, kartografii oraz lokalnej gospodarki przestrzennej, dostawę sprzętu komputerowego oraz szkolenia dla pracowników wszystkich gmin i powiatu.

ZSIP, po uruchomieniu, umożliwi mieszkańcom dostęp on-line do lokalnych zasobów informacji przestrzennej, w tym m.in. do map geodezyjnych i kartograficznych oraz planów zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli także na korespondencję z urzędami, składanie wniosków o udostępnienie danych (np. wspomnianych wyżej map) oraz dokonanie stosownej opłaty. Warunkiem niezbędnym do uzyskania niektórych usług w ramach ZSIP, podobnie jak w przypadku innych urzędowych e-usług w Polsce, będzie posiadanie podpisu kwalifikowanego lub tzw. profilu zaufanego.

Źródło: Starostwie w Kłobucku


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS