Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-15| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Leica przelicytowana: skaner za 13 tys. dolarów

Firma NCTech ogłosiła, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży skaner laserowy LASiris VR, który ma kosztować raptem 13 tys. dolarów.


Leica przelicytowana: skaner za 13 tys. dolarów

Co ciekawe, firma nie nazywa tego urządzenia skanerem, ale określa je jako „VR camera”. Sprzęt wyposażony jest w LiDAR mierzący do 300 tys. pkt/s na dystansie do 100 metrów. Deklarowana dokładność pomiaru to 30 mm. Pole widzenia wynosi z kolei 360° w poziomie i 300° w pionie. Sprzęt posiada również wbudowaną cyfrową kamerę HDR z matrycą 120 Mpx.

Praca LASiris VR kontrolowana jest z poziomu mobilnej aplikacji kompatybilnej z systemem operacyjnym Android lub iOS. Dane zapisywane są na kartę SD, a ich przetwarzanie odbywa się w zainstalowanym w skanerze oprogramowaniu ColorCloud. Służy ono do przede wszystkim do rejestrowania skanów oraz kolorowania chmury punktów.

Wraz z instrumentem oferowany jest także dostęp do serwisu OneStopVR przeznaczonego do przetwarzana danych pomiarowych oraz ich publikacji w sieci np. w formie wirtualnych spacerów.

LASiris VR wydaje się być odpowiedzią na zaprezentowany w listopadzie ubiegłego roku skaner BLK360 firmy Leica Geosystems. Podczas premiery producent deklarował, że będzie sprzedawać to urządzenie wraz z oprogramowaniem Autodesk ReCap 360 Pro za około 15 tys. euro. Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie o jakość dostarczanych danych oraz możliwość ich zaawansowanej edycji. Podstawowe parametry obu urządzeń są zbliżone, choć Leica kieruje model BLK360 przede wszystkim do inżynierów, a NCTech – do specjalistów od wirtualnej rzeczywistości (VR).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS