wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-15| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Leica przelicytowana: skaner za 13 tys. dolarów

Firma NCTech ogłosiła, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży skaner laserowy LASiris VR, który ma kosztować raptem 13 tys. dolarów.


Leica przelicytowana: skaner za 13 tys. dolarów

Co ciekawe, firma nie nazywa tego urządzenia skanerem, ale określa je jako „VR camera”. Sprzęt wyposażony jest w LiDAR mierzący do 300 tys. pkt/s na dystansie do 100 metrów. Deklarowana dokładność pomiaru to 30 mm. Pole widzenia wynosi z kolei 360° w poziomie i 300° w pionie. Sprzęt posiada również wbudowaną cyfrową kamerę HDR z matrycą 120 Mpx.

Praca LASiris VR kontrolowana jest z poziomu mobilnej aplikacji kompatybilnej z systemem operacyjnym Android lub iOS. Dane zapisywane są na kartę SD, a ich przetwarzanie odbywa się w zainstalowanym w skanerze oprogramowaniu ColorCloud. Służy ono do przede wszystkim do rejestrowania skanów oraz kolorowania chmury punktów.

Wraz z instrumentem oferowany jest także dostęp do serwisu OneStopVR przeznaczonego do przetwarzana danych pomiarowych oraz ich publikacji w sieci np. w formie wirtualnych spacerów.

LASiris VR wydaje się być odpowiedzią na zaprezentowany w listopadzie ubiegłego roku skaner BLK360 firmy Leica Geosystems. Podczas premiery producent deklarował, że będzie sprzedawać to urządzenie wraz z oprogramowaniem Autodesk ReCap 360 Pro za około 15 tys. euro. Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie o jakość dostarczanych danych oraz możliwość ich zaawansowanej edycji. Podstawowe parametry obu urządzeń są zbliżone, choć Leica kieruje model BLK360 przede wszystkim do inżynierów, a NCTech – do specjalistów od wirtualnej rzeczywistości (VR).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oj boli... "Co ciekawe, firma nie nazywa tego urządzenia skanerem, ale określa je jako ?VR camera?. Sprzęt wyposażony jest w LiDAR mierzący do 300 tys. pkt/s na dystansie do 100 metrów. Deklarowana dokładność pomiaru to 30 mm. Pole widzenia wynosi z kolei 360° w poziomie i 300° w pionie. Sprzęt posiada również wbudowaną cyfrową kamerę HDR z matrycą 120 Mpx." To chyba nie jest zasięg 20m ? Aha ..poprawna pisownia słowa waży to przez "ż" a nie "rz" - ot taka porada :)
 5 
odpowiedz zgłoś
blk kup sobie scanner co warzy 4.5kg i ma 3cm na 20m... i pokaz mi do czego to używasz...i pogadamy...
 5 
odpowiedz zgłoś
Boli ? Boli bo tańszy co ? He he :)
 5 
odpowiedz zgłoś
blk Pytanie jest takie, po co mi scanner który ma 3cm błędu!!!!!!!! ani architektura ani nic...z tego
 6 
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS