Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-15| Geodezja, GIS, Instytucje

GUGiK o planach na nowy i zeszły rok

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował plan działalności na nowy rok i sprawozdanie z realizacji zeszłorocznych zamierzeń.


GUGiK o planach na nowy i zeszły rok

W podsumowaniu 2016 roku zapisano trzy wskaźniki mierzące stopień realizacji poszczególnych celów. Pierwszy to „pokrycie powierzchni kraju bazami danych przestrzennych dostępnymi drogą elektroniczną dla wszystkich zakresów tematycznych”. W planie na 2016 r. zapisano, że dane te będą zajmować 360 TB, w praktyce udało się osiągnąć 13% mniej, bo 312 TB. Z kolei pod koniec tego roku bazy danych GUGiK-u mają już zajmować 426 TB – wynika z planu na 2017 r.

Na marginesie warto zwrócić uwagę, że jako jedno z zadań służących realizacji wymienionego wyżej celu wyszczególniono „opracowanie standardów technicznych i organizacyjnych w zakresie geodezji i kartografii”. W rubryce dotyczącej faktycznie podjętych działań napisano jednak, że „kompetencje legislacyjne w zakresie geodezji i kartografii przesunięte zostały do MIB [Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – red.]”.

Drugim miernikiem jest „udział decyzji uchylonych przez sądy administracyjne w stosunku do liczby wydanych decyzji administracyjnych”. Plan GUGiK zakładał, że wyniesie on 2%, w praktyce udało się zaś osiągnąć 0,71%. Plan na ten rok to znów 2%.

Ostatni wskaźnik to „średnia dzienna liczba unikalnych użytkowników korzystających z danych i usług przestrzennych”. Tu wynik jest zdecydowanie lepszy od planów. Zamierzano bowiem osiągnąć 26 tys. użytkowników, a było ich średnio 42 tys. Plan na ten rok nie jest szczególnie ambitny, bo zakłada osiągnięcie 41 tys. użytkowników.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS