Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-14| Mapy

Przegląd prasy: o fenomenie "Map" Mizielińskich

Przy okazji trwających w Londynie światowych targów książki „Gazeta Wyborcza” zastanawia się nad przyczynami międzynarodowego sukcesu atlasu dla dzieci pt. „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.


Przegląd prasy: o fenomenie "Map" Mizielińskich

Do dziś na całym świecie udało się sprzedać aż 3 mln egzemplarzy „Map” w różnych wersjach językowych. Przyczyn tego sukcesu jest kilka – to nie tylko talent i trafiony pomysł Mizielińskich oraz dobra renoma, jaką polskie książki dla dzieci od dawna cieszą się na arenie międzynarodowej, ale także skuteczna praca Jadwigi Jędryas – agenta literackiego zajmującego się handlem prawami autorskimi.

W artykule „Mapy światowego sukcesu” podjęto również temat prezentacji spornych granic. Jak wyjaśniają autorzy książki, jej wydania przeznaczone na poszczególne rynki różnią się pod tym względem. Mizielińscy stosują tu zasadę prezentacji granic w takiej wersji, jaka jest uznawana w kraju jej wydania. Choć na przykład ostatnio nie zgodzili się na żądanie tureckich władz, by usunąć z atlasu sporne wyspy na Morzu Egejskim. Wydanie „Map” w Turcji od pół roku stoi więc pod znakiem zapytania.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS