Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-13| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje

Pierwsze posiedzenie Rady IIP w nowym składzie

7 marca minister cyfryzacji Anna Streżyńska zainaugurowała posiedzenia Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej w nowym składzie.


Pierwsze posiedzenie Rady IIP w nowym składzie

Jak czytamy w relacji opublikowanej na stronie MC, spotkanie miało na celu przedstawienie kierunków działania Rady oraz zadań Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie infrastruktury informacji przestrzennej. W jego trakcie Anna Streżyńska wręczyła prof. Jerzemu Gaździckiemu (przewodniczącemu Rady IIP w latach 2011-16) nadaną mu przez ministra infrastruktury i budownictwa odznakę „Za Zasługi dla Geodezji i Kartografii”.

Dr hab. inż. Radosław Wiśniewski – nowy przewodniczący Rady, poinformował o zmianach wynikających z wejścia w życie ustawy z 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W związku z tym aktem od 1 stycznia br. minister cyfryzacji:
• jest organem właściwym w zakresie infrastruktury informacji przestrzennej,
• jest odpowiedzialny za koordynację tworzenia, utrzymywania i rozwijania infrastruktury informacji przestrzennej oraz utrzymywanie geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej,
• wstąpił w prawa i obowiązki wynikające z umów i porozumień zawartych przez głównego geodetę kraju lub ministra właściwego do spraw administracji publicznej w zakresie zadań, których realizacja została przekazana wyżej wymienioną ustawą ministrowi cyfryzacji.

Ustalono też plan pracy Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej na rok 2017. Posiedzenia tego organu będą się odbywały raz w miesiącu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS