wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-13| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje

Pierwsze posiedzenie Rady IIP w nowym składzie

7 marca minister cyfryzacji Anna Streżyńska zainaugurowała posiedzenia Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej w nowym składzie.


Pierwsze posiedzenie Rady IIP w nowym składzie

Jak czytamy w relacji opublikowanej na stronie MC, spotkanie miało na celu przedstawienie kierunków działania Rady oraz zadań Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie infrastruktury informacji przestrzennej. W jego trakcie Anna Streżyńska wręczyła prof. Jerzemu Gaździckiemu (przewodniczącemu Rady IIP w latach 2011-16) nadaną mu przez ministra infrastruktury i budownictwa odznakę „Za Zasługi dla Geodezji i Kartografii”.

Dr hab. inż. Radosław Wiśniewski – nowy przewodniczący Rady, poinformował o zmianach wynikających z wejścia w życie ustawy z 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W związku z tym aktem od 1 stycznia br. minister cyfryzacji:
• jest organem właściwym w zakresie infrastruktury informacji przestrzennej,
• jest odpowiedzialny za koordynację tworzenia, utrzymywania i rozwijania infrastruktury informacji przestrzennej oraz utrzymywanie geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej,
• wstąpił w prawa i obowiązki wynikające z umów i porozumień zawartych przez głównego geodetę kraju lub ministra właściwego do spraw administracji publicznej w zakresie zadań, których realizacja została przekazana wyżej wymienioną ustawą ministrowi cyfryzacji.

Ustalono też plan pracy Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej na rok 2017. Posiedzenia tego organu będą się odbywały raz w miesiącu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sprzątaczka, Poczytałem sobie sprawozdanie z posiedznia PRGiK (http://www.gugik.gov.pl/aktualnosci/2016/posiedze nie-prgik).No po prostu zachwycające, tak odkrywcze spostrzeżenia, że zapiera dech. W swojej naiwności nie rozumiem, dlaczego w innych krajach nie powołuje się żadnych rad, a ci, co mają być za coś odpowiedzialni, po prostu robią swoje i sprawy się posuwają do przodu. I tyle.
odpowiedz zgłoś
naiwny widać naiwny jesteś:) ministerstwo powołało, bo musiało, takie prawo mamy. Korzystając z okazji jestem też ciekawa twoich naiwnych opinii o drugiej radzie, która prawie zniknęła z horyzontu - PRGIK
odpowiedz zgłoś
sprzątaczka No cóż, nową Radę powołało ministerstwo, o ile wiem, profesora już w niej nie ma.
odpowiedz zgłoś
naiwny zapytaj twórcę rady, sędziwego profesora, który najlepiej odpowie na twoje pytanie.
odpowiedz zgłoś
ale po co ta cała Rada, skoro w drektywie INSPIRE i w polskiej ustawie o IIP jest wszystko napisane, co trzeba zrobić w zakresie tworzenia infrastruktury informacji przestrzennej?
odpowiedz zgłoś
mort ja również sądzę, że jednak coś drgnie. Wynika to chociażby z faktu, że świat idzie do przodu i trzeba równać. Unia też pewnie swoje pięć groszy będzie co chwilę dorzucać. Z resztą jak czytam to skład jest zmieniony głownie w zakresie przedstawicieli nauki i pozarządówki. Nawet Pan Mączewski się uchował. To, że zamiast Dygaszewicza jest główny prezes to przecież nie wina pani minister. A że nie było reelekcji wiceprzewodniczącego rady, znanego "naukowca", przedstawiciela ptip to zapewne największa strata. Mam nadzieję, że rada dźwignie się pod tym ciężarem i zacznie działać. I że nie będzie przedłużeniem działalności projektowej jednego z wyżej wymienionych.
odpowiedz zgłoś
Wprost przeciwnie. Ja akurat czekam na jakiś rozwój, żeby nie skończyło się na nominacjach.
odpowiedz zgłoś
a na wschodzie widać bez zmian nie mogą niektórzy przeżyć pewnych nominacji:) Kąski się skończyły.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
rada wygląda poważnie, no i ta kawa. najważniejsze, że waldek się w końcu wkręcił do jakiegoś gremium. tylko nie wiadomo, czy będzie występował w roli prezesa czy "profesora".
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Na razie nie ma tam żadnej informacji - chyba nawet krótkiej notki o tym, że odbyło się to posiedzenie.
 1 
odpowiedz zgłoś
@ciekawy istnieje pewne prawdopodobieństwo, że informacje dotyczące planu pojawią się tu: http://www.radaiip.gov.pl
odpowiedz zgłoś
Pan dziennikarz napisał, że na posiedzeniu "ustalono plan pracy Rady ...", to pytam, gdzie moźna znaleźć ten plan :)
 1 
odpowiedz zgłoś
znaleźć plan czego ? :):)
 1 
odpowiedz zgłoś
sklad Patrząc na skład to fachowców można na palcach policzyć. same dyrektory
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Gdzie moźna znaleźć Plan pracy Rady?
 2 
odpowiedz zgłoś
Czyli na pierwszym spotkaniu udało się wręczyć medale i ustalić termin kolejnego! Brawo! Sukces niczym Beaty pod Brukselą!
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS