Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-09| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Maptek prezentuje nowe skanery dla górnictwa

Lżejsze, mniejsze i szybsze – takie są nowe skanery laserowe australijskiej firmy Maptek.


Maptek prezentuje nowe skanery dla górnictwa

W porównaniu z oferowanym dotychczas modelem I-Site 8800 nowe skanery I-Site XR3 oraz LR3 są: o 30% mniejsze, o 25% lżejsze, oferują 2,5-krotnie wyższą prędkość zbierania danych oraz o 25% większy zasięg. Na przykład I-Site XR3 mierzy na dystansie do 2,4 km, pozwalając zmniejszyć liczbę skanów niezbędnych do pomierzenia rozległych obszarów. Do inwentaryzacji mniejszych wyrobisk i hałd producent poleca zaś model I-Site LR3 o zasięgu 1,2 km.

Jak zwraca uwagę Jason Richards – menedżer w firmie Maptek, zaletą nowych modeli jest również ich szczelna obudowa spełniająca normę pyło- i wodoszczelności IP65, co jest rzadkością wśród dostępnych na rynku LiDAR-ów i cechą szczególnie praktyczną w pomiarach górniczych.

Nowe modele skanerów są kompatybilne z różnymi aplikacjami Mapteka, np. przeznaczonym do monitoringu systemem Sentry.

To jednak nie koniec nowości tej marki. W połowie roku na rynek ma wejść skaner I-Site SR3 przystosowany do pracy pod ziemią.

Źródło: Maptek, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS