wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-08| GIS, Imprezy

Zaproszenie na seminarium o informatyzacji danych przestrzennych w administracji

Użytkownicy Geoforum.pl za pomocą specjalnego formularza mogą skorzystać z 10-procentowej zniżki na udział w XXXII seminarium z cyklu „GIS w praktyce” pod hasłem „Systemy geoinformatyczne w administracji. Informatyzacja danych przestrzennych” (Warszawa, 5 kwietnia br.). Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Promocji Informatyki.


Zaproszenie na seminarium o informatyzacji danych przestrzennych w administracji
W programie szkolenia:

• Systemy informatyczne realizujące e-usługi w e-administracji publicznej (Arkadiusz Kowalewski, e-instytucja.pl), w tym: aspekty prawne wdrażania e-usług, podstawowe elementy procesu komunikacjiw ramach świadczenia e-usługi, e-dokument, usługa centralna i lokalna, integracja systemów informatycznych (e-podatki i GIS), portal komunikacji on-line na przykładzie wybranej JST;

• E-partycypacja społeczna w procesie podejmowania decyzji przestrzennych (dr inż. Łukasz Damurski, Politechnika Wrocławska), w tym m.in.: informacja planistyczna i warunki jej udostępniania; komunikacja formalna, półformalna i nieformalna w planowaniu przestrzennym; między planowaniem eksperckim (hierarchicznym) a partycypacyjnym (sieciowym); partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym – założenia i etapy; e-partycypacja w planowaniu przestrzennym

• Standard numerycznego zapisu ustaleń opracowań planistycznych firmy Geo-system Sp. z o.o. i jego praktyczne wykorzystanie na przykładzie gminy Komorniki (Zbigniew Malinowski, Geo-System Sp. z o.o.)

• Cyfrowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w mieście inteligentnym. Aspekty technologiczne, praktyczne i prawne (Szymon Ciupa, smartcity-expert.eu), w tym: rola danych planistycznych w zarządzaniu miastem inteligentnym i cele informatyzacji MPZP, uwarunkowania prawne informatyzacji MPZP – aktualny stan prawny (ze szczególnym uwzględnieniem wymagań INSPIRE) oraz planowane zmiany (Kodeks urbanistyczno-budowlany), elementy informatyzacji MPZP: metadane, zbiory danych i usługi danych przestrzennych, jakość i wiarygodność danych planistycznych; e-usługi publiczne oparte na danych planistycznych.

• Podstawowe problemy związane z informatyzacją planów zagospodarowania przestrzennego (dr hab. inż. Waldemar Izdebski, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii), w tym: istota publikacji i automatyzacji MPZP; podział funkcjonalności – klient, pracownik urzędu; poziomy informatyzacji MPZP, identyfikacja podstawowych problemów w informatyzacji MPZP; kształtowanie świadomości użytkowników w zakresie MPZP.

Rabatowy formularz zgłoszenia dla Czytelników Geoforum.pl

Źródło: CPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS