wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-07| Geodezja, GIS

Wizyta minister cyfryzacji w mińskim starostwie

Wczoraj (6 marca) Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim odwiedziła minister cyfryzacji Anna Streżyńska wraz z dyrektorem Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w MC Radosławem Wiśniewskim.


Wizyta minister cyfryzacji w mińskim starostwie

Podczas spotkania, w którym udział wzięli starosta miński Antoni Jan Tarczyński, wicestarosta Krzysztof Płochocki i geodeta powiatowy Jolanta Nadłonek, wraz z pracownikami, goście zapoznali się z doświadczeniami Wydziału Geodezji w zakresie cyfryzacji baz danych, będących w kompetencji starosty. Z zainteresowaniem minister spotkały się pomysły dotyczące wzajemnej integracji prowadzonych w Starostwie ewidencji i rejestrów. Anna Streżyńska wysoko oceniła stan informatyzacji zasobu geodezyjnego, a także funkcjonujące usługi elektroniczne i zaproponowała współpracę w zakresie konsultacji nowych projektów informatycznych.


Źródło: Powiat Miński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@romek: znacznie gorszy, czyli: operatorzy dłużej wprowadzają wyniki opracowania, problem również z wsadowym zasileniem bazy - informacje ze źródła. Wpływa to bezpośrednio na czas realizacji - sprzedaży pracy. Mało intuicyjny interfejs, błędy w dostępie do bazy - generalnie: męka... Nie jestem wyłącznie "wyznawcą" Geo-Mapy, ale "wyznaję" zdrowy rozsądek. Uważam, że skoro p.Darek nie chciał produktu p.Waldka (a szkoda wydanych niepotrzebnie pieniędzy), to mógł chociaż wybrać coś, co działa dobrze, jest systemem zintegrowanym opartym o Oracle i ma perspektywy rozwojowe. Takim systemem jest - moim zdaniem, opartym na obserwacji - Ergo Geopolisu. Odniosłem wrażenie, że jest lekki i świeży w stosunku do wszystkich stosowanych w Polsce systemów, a ponadto może nie generować kosztów po stronie wykonawców (nie trzeba kupować licencji, bo to wersja przeglądarkowa). Po chorobie "niemowlęcej" już jest z nim znacznie lepiej.Znacznie:-) Nie jestem związany biznesowo z żadnym producentem softwaru dla ODGiK
 1 
odpowiedz zgłoś
@ness Ależ ja rozumiem, że bronisz i słusznie Mińsk. Zrozumiałem też, że źle sformułowałeś swoją myśl o Ożarowie. To wyjaśnij jeszcze, co masz na myśli pisząc "dostęp do danych jest znacznie gorszy"?
odpowiedz zgłoś
odpowiedź: ani się żalę, ani chwalę, ani nie wyzywam. Stwierdzam fakt, nazywam sprawy po imieniu i wchodzę w dyskusję z "narzekaczami" na PODGiK miński. Bronię go, bo ma argumenty w ręku: dość dobre jakościowo dane, ciągle poprawiają ich jakość oraz szybki i łatwy do nich DOSTĘP, dzięki czemu obsługa prac geodezyjnych jest prawie idealna. Byłaby idealna, gdyby pozwalały na to przepisy, ale na to trzeba poczekać. Rozwijając myśl o "spie...u cyfrowego pzgik w Ożarowie" powiem o DOSTĘPIE do niego, w tym jego zasilaniu, co przekłada się na czas oczekiwania na przyjęcie do zasobu. Nie mam na myśli jakości danych, bo to co było, to jest: jak były dobre dane, to są; jak był shit, to nadal jest. Chyba, że migrując coś się zgubiło :-) Reasumując: DOSTĘP do danych jest znacznie gorszy. Tylko dlatego, że ktoś chciał uleczyć swoje kompleksy...
 1 
odpowiedz zgłoś
Panie Daromku wiele się zmieniło, na niekorzyść. I nie chodzi o przyzwyczajenia do programu geo-map, ale podejście i czas. Szanujemy chęć zmiany, ale zmiana dla zmiany, bez wyraźnych korzyści nic ani nam ani Panu nie dała. Ale może w drugą stronę: co się zmieniło na korzyść? - podpowiem, że rozmawiamy o korzyściach nas wykonawców.
 1 
odpowiedz zgłoś
@ness ness, mógłbyś rozwinąć swoją myśl na temat "spier...ć" cyfrowego pzgik w Ożarowie" (co się zmieniło na niekorzyść)?
odpowiedz zgłoś
ness ma zazwyczaj dosyć trzeźwe spojrzenie na sytuację bo jak widać robi w okolicach Warszawy. Potwierdzam uwagi, są powiaty, w których nie ma większych problemów, a są powiaty (wystarczy jeden powiat dalej na północ albo wschód) gdzie nie śni się, że można coś zrobić sprawnie. Mińsk jest pod tym względem jednym z lepszych.
odpowiedz zgłoś
ness ale się żalisz czy się chwalisz ? Wyzywanie innych żeby przekonać ich do swoich racji to słabe jest raczej.
 1 
odpowiedz zgłoś
malkontenci piszący poniżej, to co mają w swoich powiatach? idealnie? W PODGiK w Mińsku Maz. otrzymuję od dawna wszystkie (!) dane on-line w kwadrans. Jest tylko jeszcze kilka takich powiatów w Polsce i to wszystko. Jakość danych jest tam wcale nienajgorsza - nawet LPIS był robiony poprzez obliczanie współrzędnych z domiarów (w wielu obrębach, tam, gdzie osnowa była w 42/65). Reszta sukcesywnie modernizowana. BDOT/GESUT też z operatów. Budynki z operatów plus pomiar wszystkich (!) brakujących. Gdyby pzgk w innych ODGiKach w Polsce było takie, jak w Mińsku i tak szybko udostępniane, to nie byłoby płaczu. W wielu ODGiKach w Polsce nie chcą uwierzyć, że można tak udostępniać zasób, jak robią to w Mińsku. Za ciasne głowy malkontenci... I nic tego nie zmieni niestety... Bye. PS Przecież Streżyńska nie pojedzie do BGiK w Warszawie, ani do PODGiK w Ożarowie. No chyba, żeby zobaczyć, jak można cyfrowy pzgk wzorcowo spier...ć ;-)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale to już było Takie wizyty gospodarcze władzy to już kiedyś u nas już były. Ciekawe, czy na wizytę minister ściągnięto dzieci ze szkół, aby jekieś deklamacje powiedziały. No i obowiązkowo musiał być apel smoleński.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
analogowo Bardzo szanuję Panią Annę Streżyńską, ale zauważyłem że używa analogowy kalendarz/ notatnik.
 1 
odpowiedz zgłoś
pytek: jak to mawiają uderz w stół ? :-)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
? Propaganda ? Demagogia ? Populizm ? Lobby ?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
@rr może nie mam na imię Edek, ale z całą pewnością nie dano mi na imię Waldek. Nietrafiony!
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
A jakie zapiwiedzi były Cytat z lipca 2015 roku "Przedstawiciele GUGiK odnieśli się ze zrozumieniem do przedstawionych opinii i wniosków. Poinformowali, że w Urzędzie przygotowywane są projekty rozwiązań prawnych mające na celu: wprowadzenie opłat o charakterze ryczałtowym dla tzw. małych prac geodezyjnych, usprawnienie procesu obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych, a także uproszczenie procedur udostępniania niektórych materiałów PZGiK, w tym informacji zawartych w ewidencji gruntów i budynków. Projektowane zmiany, a także inne kwestie zgłaszane przez wykonawców prac oraz przedstawicieli administracji geodezyjnej i kartograficznej będą przedmiotem dalszych konsultacji."
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
wizyta Pan Bujakowski tez w Mińsku bywał, więc to nic nowego http://tiny.pl/gfk7w
 1 
odpowiedz zgłoś
Pani Minister rozegrała temat koncertowo bul dópy tzw. "środowiska" murowany
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
czy to przypadek, że p. ministra wybrała akurat to starostwo?
 3 
odpowiedz zgłoś
pan podyskutuje z kolegą po prawej. On pewnie ma podobne poglądy. :)
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldku naprawdę tak się pan nudzi na posiedzeniu rady że mi pan tu odpisuje ? :):)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
@rr czytaj uważnie "bdb pomysłami na integr. rejestrów dla dobra klienta" - a Ty byś chciał produktów. Produkty to w fabryce.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
ten twit to opinia, stwierdzenie faktu czy co ? Jakiś model jakości (trudne słowo) tam jest ? Mam całą głowę pomysłów. Tylko klienci z tego nie skorzystają do momentu w którym nie przełoży się to na konkretne produkty. Dziwne że minister takie rzeczy pisze.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
twit Streżyńskiej pokazuje jaki będzie trend. Raczej będą musiały inne powiaty gonić, niż minśk wprowadzać mapę analogową.
 4 
odpowiedz zgłoś
A ja za komentarz mam 2zl :-) A poza tym, ja również miałem nie-przyjemnosc pracować na cyfrowych danych z Mińska Mazowieckiego. Nie jestem lokalny jak poprzednik, więc mój stosunek do tego podgiku jest obojętny. Propaganda sukcesu, krawaty, garnitury, a pod tym szara codzienność. Lokalnemu sugeruję lepsze okulary :-)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
nie napisałem że żadnych błędów nie zauważyłem, bo chyba nie ma miejsca w Polsce gdzie są idealne dane, ale nie można o nich powiedzieć, że są złej jakości.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
jezuu naprawdę wykonując wiele lat prace nie zauważyłeś żadnych błędów. To nawet nie jest zabawne. Ta propaganda jest po prostu nachalna. Ktoś jeszcze w Polsce nie zauważył błędów w danych przez "wiele lat" ?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
klient to zwyczajny trol 10gr za komentarz
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
niech klient poda przykłady tych "złej jakości danych", bo ja wykonując roboty geodezyjne od wielu lat, nie za wiele ich zauważyłem.
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
a w tym czasie GUGiK szykuje przetarg na utrzymanie infrastruktury za bagatela jakieś 38 mln. I co ? I nic.
 6 
odpowiedz zgłoś
oho pierwszy poranny niezadowolony klient. Szkoda, że Pani minister nie pojechała do jakiegoś powiatu scyfryzowanego przez księcia mazowieckiego i księżną suwalską. to by były jaja
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
taak Szkoda, że Pani minister nie wnika w jakość tych "zcyfryzowanych" danych.. Jeśli takie dane miałyby być w całej Polsce - to ja wolę jednak mapę analogową.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
30 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS