Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-02-22| Geodezja

MIB: kolejne spotkanie konsultacyjne na temat BIM

Przedstawienie rekomendacji w zakresie możliwych ścieżek wdrożenia metodyki BIM (Building Information Modeling) w Polsce i przedstawienie wniosków na temat gotowości organizacji promujących stosowanie tej metodyki w praktyce do jej wdrożenia w budownictwie – to najważniejsze tematy spotkania eksperckiego, które odbyło się 21 lutego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy podsekretarza stanu w MIB Tomasza Żuchowskiego.


MIB: kolejne spotkanie konsultacyjne na temat BIM

– Mam nadzieję, że seria paneli dyskusyjnych, która już się odbyła, pozwoliła zaprezentować zalety i wątpliwości związane z wprowadzeniem BIM w Polsce, zarówno zwolennikom, jak i sceptykom tej metody. BIM stanowi wyzwanie cywilizacyjne, a te spotkania zbliżają nas do ujęcia systemowego, do odpowiedzi na pytania: kiedy, w jakim zakresie, w jaki sposób i czy warto wdrożyć BIM, aby osiągnąć korzyści i ustrzec się ryzyk – mówił wiceminister Tomasz Żuchowski.

Cykl spotkań eksperckich rozpoczął się we wrześniu 2016 r. i stanowi forum prezentacji opinii na temat metodyki BIM przez przedstawicieli różnych zainteresowanych środowisk: projektantów i wykonawców, środowiska akademickiego i naukowego, administracji publicznej oraz publicznych zamawiających. W II kwartale tego roku zaplanowane jest podsumowujące i ostatnie z cyklu spotkanie eksperckie.

Metodyka BIM przy projektowaniu umożliwia wgląd w wirtualny obraz inwestycji. Ułatwia to automatyczne wykrywanie niezgodności w czasie projektowania i pozwala uniknąć problemów na etapie realizacji. Uaktualniony model powykonawczy może służyć jako baza danych pozwalająca zaplanować ewentualne prace konserwacyjne czy remontowe.

Źródło: MIB


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama