Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-02-16| GNSS, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Edukacja, Software

Rusza nabór uczestników IV edycji Letniej Szkoły Geoinformacji - GeoGorce 2017

Właśnie uruchomiono nabór uczestników IV Edycji Letniej Szkoły Geoinformacji „GeoGorce 2017”, która odbędzie się na Przełęczy Knurowskiej w Gorcach w dniach 1-7 lipca br. Nabór na LSG GG2017 trwa tylko do 15 marca 2017 r., do godz. 23:59.


Rusza nabór uczestników IV edycji Letniej Szkoły Geoinformacji - GeoGorce 2017

Szkoła organizowana jest przez Laboratorium Geomatyki (Instytut Zarządzania Zasobami Leśnymi, Wydział Leśny, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie) przy wsparciu firmy Esri Polska oraz Fundacji im. Anny Pasek. Organizatorzy LSG GG2017 bazują na doświadczeniach zdobytych przy realizacji wcześniejszych interdyscyplinarnych obozów naukowych: „Prage-Lato 2010” (Piemont, Włochy), „GeoGorce 2012” oraz „GeoGorce 2013”, „GeoGorce 2015” (Gorce, Polska) oraz Summer School 2016 „Advanced Geomatics in modern forestry” (EARSeL, Kraków).

Misją LSG GG2017 jest zademonstrowanie metodyki interdyscyplinarnych projektów środowiskowych związanych z obszarami górskim przy wykorzystaniu narzędzi geoinformacyjnych, takich jak: GIS (WebGIS), teledetekcji lotniczej i satelitarnej, lotniczego i naziemnego skanowania laserowego (ALS, TLS + HLS), pomiarów GNSS, fotogrametrii cyfrowej (zdjęcia CIR + matching zdjęć UAV) i przestrzennych baz danych. W ramach LSG GG2017 przeprowadzone zostaną certyfikowane warsztaty m.in. z oprogramowania: Esri (wybór konkretnych aplikacji odbędzie się na podstawie zgłoszeń zapotrzebowania przez uczestników), LP360 (GeoCue Group), LAStools (Rapidlasso), FUSION (USDA Forest Service), TerraScan/TerraModeler (Terrasolid), FARO Scene, ENVI, eCognition (Trimble Geospatial), PhotoScan (Agisoft) oraz szeregu innych.

Wykłady poprowadzą nauczyciele akademiccy, pracownicy naukowi instytutów badawczych, trenerzy z firm dostarczających sprzęt pomiarowy i oprogramowanie geoinformacyjne, a także instruktorzy z Fundacji im. Anny Pasek wraz z ratownikami górskimi (GOPR) i pracownikami Gorczańskiego Parku Narodowego.

Do udziału w obozie naukowym organizatorzy zapraszają aktywnych członków Studenckich Kół Naukowych. Organizatorzy przewidują udział do 10 zespołów (GeoTeamów) złożonych z 2-4 studentów. Zespoły mogą być interdyscyplinarne. Jeśli interesuje Was Geoinformacja, a Sekcja/Koło/GeoTeam, jeszcze u Was nie istnieje, to załóżcie je! To świetna okazja! Uczestnik LSG GG2017 musi być studentem (poziom: licencjacki/inżynierski/magisterski) lub starać się o przyjęcie na studia doktoranckie! GeoTeamy zostaną wyłonione w drodze konkursu, na podstawie oceny merytorycznej przesłanego opisu projektu badawczego.

Na miejsce LSG GG2017, podobnie jak w poprzedniej Edycji, wybrano gospodarstwo agroturystyczne na Przełęczy Knurowskiej w Gorcach. Przewidywany całkowity koszt uczestnictwa wraz z materiałami dydaktycznymi, noclegiem, wyżywieniem i ubezpieczeniem wynosi: 749 zł od osoby.

Ważne daty:

  • zgłaszanie GeoTeamów i projektów: do 15.03.2017 r., do godz. 23:59:59
  • ogłoszenie wyników naboru: do 30.03.2017 r.
  • potwierdzenie uczestnictwa: do 10.04.2017 r. (formularz akceptacji Uczestnika)
  • wczesna rejestracja z niższą opłatą: do 30.04.2017 r. (niższa opłata: 749,00 PLN)
  • zamknięcie procesu rejestracji i wpłat: do 31.05.2017 r. (wyższa opłata: 949,00 PLN)

Szczegóły

Patronat medialny nad LSG GG2017 – tak jak w poprzednich edycjach – objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

dr hab. inż. Piotr Wężyk (kierownik LSG GG2017)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama